17:15
Неділя, 7 Жовтня 2018

У Туреччині в консульстві Саудівської Аравії зник журналіст The Washington Post

Турецькі слідчі вважають, що журналіста Джамаля Хашоггі, який критикував саудівську владу і зник у консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі, могли вбити.
У Туреччині в консульстві Саудівської Аравії зник журналіст The Washington Post
У Туреччині в консульстві Саудівської Аравії зник журналіст The Washington Post

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на п’ять джерел, близьких до слідства, передає «Європейська правда».

Повідомляється, що Джамаль Хашоггі писав для The Washington Post та був відомий критикою уряду Саудівської Аравії. У вівторок, 2 жовтня, він зайшов до консульства у Стамбулі, щоб отримати документ, необхідний йому для одруження, і після цього його більше не бачили. Наречена, яка розповіла про зникнення журналіста, при цьому чекала його на вулиці.

За даними слідства, у будівлі консульства на журналіста чекали двоє саудівських агентів, які прибули до Туреччини, щоб змусити Хашоггі «замовкнути». Наразі незрозуміло, чи входило в їхні наміри привезти Хашоггі до Саудівької Аравії живим, чи стався нещасний випадок, чи вони з самого початку мали намір вбити журналіста.

Представники Саудівської Аравії заперечують факт затримання Хашоггі у консульстві і заявляють, що не знають про його місцезнаходження. У посольстві Саудівської Аравії у Вашингтоні назвали інформацію про вбивство журналіста безпідставною.

Офіційна Туреччина не коментує дані слідства щодо Хашоггі, однак у суботу в країні почали кримінальне розслідування його зникнення.

Водночас особи, причетні до розслідування, не пояснюють, яким чином могло статися вбивство, і не приводять доказів, що воно відбулось.

Джамаль Хашоггі працював радником високопоставлених саудівських урядовців і був одним з найпомітніших у країні журналістів. Однак з часу свого добровільного вигнання у минулому році він написав низку статей, критичних до кронпринца Мухаммеда, який після смерті батька у 2015 році прибрав до своїх рух надзвичайні повноваження.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1047
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop