«Радіо Свобода» може припинити своє існування в Росії через тиск Кремля

«Радіо Свобода» може припинити своє існування в Росії через тиск Кремля

22 Січня 2021
2637
22 Січня 2021
20:04

«Радіо Свобода» може припинити своє існування в Росії через тиск Кремля

2637
Організація також зазначила, що за останні тижні уряд РФ повідомив її про десятки окремих порушень нових обмежувальних вимог для «іноземних агентів».
«Радіо Свобода» може припинити своє існування в Росії через тиск Кремля
«Радіо Свобода» може припинити своє існування в Росії через тиск Кремля

Організація «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» (RFE/RL), яка фінансується Сполученими Штатами, може припинити своє існування в Росії. Про це пише The New York Times.

Російський уряд погрожує RFE/RL багатомільйонними штрафами та можливими кримінальними провадженнями проти співробітників, ймовірно намагаючись витиснути новинну організацію з країни. Наразі RFE/RL внесена в Росії в список ЗМІ, які виконують функції іноземних агентів.

Редактори RFE/RL заявляють, що якщо Кремль не змінить свій курс, то вони вперше після розпаду Радянського Союзу будуть змушені припинити свою офіційну присутність в країні.

«Для нас це життєво важливий момент. Цілком зрозуміло, що російський уряд прагне, без жодних сумнівів, вигнати нас з Росії», - сказала головна редакторка корпорації RFE/RL Дейзі Сінделар.

Організація також зазначила, що за останні тижні уряд РФ повідомив її про десятки окремих порушень нових обмежувальних вимог для «іноземних агентів».

У NYT вважають, що тиском на це ЗМІ президент РФ Володимир Путін піднімає ставки у конфлікті з Вашингтоном після вступу Джо Байдена на посаду президента США. В останні дні Кремль пообіцяв ігнорувати заклики Заходу звільнити заарештованого опозиційного політика Олексія Навального і заявив, що Росія відмовиться від договору відкритого неба.

Колишній голова RFE/RL Джеймі Флай вважає, що тиск на організацію матиме погані наслідки для діяльності російських мовників RT та Sputnik у Сполучених Штатах.

Як писав ДМ, 21 листопада 2019 року Державна дума Росії ухвалила в третьому й остаточному читанні законопроєкт, що дозволяє визнавати «іноземними агентами» фізичних осіб, які поширюють матеріали ЗМІ – «іноземних агентів» або беруть участь в їх створенні. 

28 грудня 2020 року Міністерство юстиції Росії зарахувало перших п'ятьох фізосіб до реєстру «іноземних засобів масової інформації, що виконують функції іноземного агента»: правозахисника Лева Пономарьова, громадянську активістку Дар’ю Апахончич, журналістів Людмилу Савицьку й Сергія Маркелова, які співпрацюють із «Радио Свобода», а також автора «Радио Свобода» і головного редактора сайту «Псковская губерния» Дениса Камалягіна.

Віцепрезидентка та головна редакторка RFE/RL Дейзі Сінделар засудила це рішення влади РФ, яким, на її думку, Мін'юст дав зрозуміти, що «чесне повідомлення про факти є для нього злочином».

Нагадаємо, 15 листопада 2017 року російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа, зокрема, розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон. Того ж місяця до парламенту РФ внесли законопроєкт про штрафи для ЗМІ – «іноземних агентів».

Міністерство юстиції Росії внесло до списку «іноземних агентів» «Голос Америки», проекти «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода», телеканал «Настоящее Время»  та «Фактограф». Ці ЗМІ будуть зобов'язані звітувати перед Мін'юстом Росії про свою діяльність, а також вказувати в своїй продукції, що вони є іноземними агентами.

Росія розробила та ухвалила законопроєкт про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США.

Держдепартамент США застеріг Москву від застосування нового закону як інструменту обмеження свободи слова.

У січні 2021 року Роскомнагляд склав перші вісім протоколів за статтею 19.34.1 Кодексу про адміністративні правопорушення щодо ЗМІ, визнаних в Росії «іноземними агентами». 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2637
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду