20:58
Понеділок, 28 Грудня 2020

У Росії зарахували перших п'ятьох фізосіб до списку «ЗМІ-іноземних агентів»

1 022
«ЗМІ-іноземним агентом» у РФ можуть визнати фізичну особу, яка поширює матеріали видання або юридичної особи, визнаної іноземним агентом, бере участь в їхньому створенні і отримує закордонне фінансування.
У Росії зарахували перших п'ятьох фізосіб до списку «ЗМІ-іноземних агентів»
У Росії зарахували перших п'ятьох фізосіб до списку «ЗМІ-іноземних агентів»

Міністерство юстиції Росії зарахувало перших п'ятьох фізосіб до реєстру «іноземних засобів масової інформації, що виконують функції іноземного агента». Про це пише «Радіо Свобода».

Так, до реєстру потрапили правозахисник Лев Пономарьов, громадянська активістка Дар’я Апахончич, журналісти Людмила Савицька і Сергій Маркелов, які співпрацюють із «Радіо Свобода», а також автор «Радіо Свобода» і головний редактор сайту «Псковська губернія» Денис Камалягін.

На яких підставах вони потрапили до реєстру, Міністерство юстиції РФ не пояснює.

Російське законодавство передбачає, що «ЗМІ-іноземним агентом» можуть визнати фізичну особу, яка поширює матеріали видання або юридичної особи, визнаної іноземним агентом, бере участь в їхньому створенні і отримує закордонне фінансування.

Раніше до цього реєстру іноземних агентів потрапили, у тому числі, «Радіо Свобода» та його регіональні проєкти, телеканал «Настоящее время», а також ще кілька підрозділів медіакорпорації «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода».

Це накладає на ЗМІ додаткові обмеження: наприклад, обов'язок надавати регулярні фінансові звіти про свою діяльність і певним чином маркувати свої публікації в ЗМІ.

У «Радіо Свобода» це розцінюють як «небезпечні зусилля, спрямовані на переслідування журналістів, і кроки до того, щоб громадяни Росії отримували тільки схвалену Кремлем інформацію».

Російські чиновники вважають закон «симетричною відповіддю» на те, що російський спонсорований з бюджету канал RT змушений був реєструвати підрозділ у США на виконання американського закону про іноземних агентів.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1022
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду