Cпівавторка фільму про Марківа розповіла, як журналісти знайшли докази його невинуватості

Cпівавторка фільму про Марківа розповіла, як журналісти знайшли докази його невинуватості

7 Листопада 2020
3390
7 Листопада 2020
13:35

Cпівавторка фільму про Марківа розповіла, як журналісти знайшли докази його невинуватості

3390
Метою розслідувачів було встановити, за яких обставин 24 травня 2014 року біля Слов'янська загинули Андреа Роккеллі і Андрій Миронов, у смерті яких звинувачували Марківа.
Cпівавторка фільму про Марківа розповіла, як журналісти знайшли докази його невинуватості
Cпівавторка фільму про Марківа розповіла, як журналісти знайшли докази його невинуватості

Співавторка фільму про нацгвардійця Віталія Марківа - журналістка Ольга Токарюк - розповіла про журналістське розслідування, яке знайшло докази його невинуватості. Про це вона сказала в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», пише НВ.

За словами журналістки, метою розслідувачів було встановити, за яких обставин 24 травня 2014 року біля Слов'янська загинули Андреа Роккеллі і Андрій Миронов, у смерті яких звинувачували Марківа. 

«Нашим головним питанням було - як так, що Віталія Марківа засудили до 24 років і ані італійські, ані українські слідчі не провели серйозне розслідування на місці події? Ми вирішили зробити це як журналісти - поїхати до Слов'янська, подивитися видимість з гори Карачун, перевірити дальність стрільби, - чи можна було взагалі потрапити в журналістів зі зброї, яку мав Віталій Марків, - знайти свідків, яких не допитали в суді», - зазначила Ольга Токарюк.

Вона повідомила, що журналісти знайшли нових свідків захисту і провели нові експерименти.

«Ми знайшли волонтера, який за кілька годин до того, як загинули журналісти, передавав Віталію на Карачуні гуманітарну допомогу. Є фотографії за кілька годин до загибелі журналістів, де Марків на тлі гумдопомоги. Дуже дивно, що людина, яка годину тому розвантажувала гуманітарку, потім йде і вирішує постріляти по журналістах, бачачи їх з відстані 2 тисячі метрів», - додала журналістка.

Нагадаємо, 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська у Донецькій області внаслідок мінометного обстрілу загинули італійський фотокореспондент Андреа Рокеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, французький фотожурналіст Вільям Роглон отримав поранення.

Поліція Італії у 2017 році затримала нацгвардійця Віталія Марківа, який має громадянство України та Італії, за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента.

Суд тривав з 6 липня 2018 року. 12 липня 2019-го суд Італії визнав Марківа винним у причетності до вбивства Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році та засудив до 24 років ув'язнення.

20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на рішення суду міста Павія (Італія). Розгляд апеляційної скарги Апеляційним судом округу Ломбардія очікувався навесні 2020 року, проте був заблокований через пандемію.

31 серпня 2020 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що Нацполіція України має докази невинуватості Віталія Марківа. 11 вересня сторона захисту пана Марківа подала до апеляційного суду присяжних Мілана нові виправдувальні докази.

У вересні 2020 року у парламенті Італії показали фільм про Віталія Марківа.

У Мілані 29 вересня 2020 року розпочалися слухання апеляційного суду в справі українського військового Віталія Марківа. Детальніше про перші засідання читайте тут

3 листопада 2020 року Апеляційний суд в Італії виправдав Віталія Марківа у справі про загибель фотографа на Донбасі. Він вийшов з в’язниці строгого режиму Опера неподалік Мілана пізно ввечері 3 листопада, біля тюрми його зустрічали рідні, журналісти, активісти, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Президент Володимир Зеленський також привітав військового зі звільненням. Пан Марків прилетів до Києва вдень 4 листопада.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3390
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду