Поліція має докази невинуватості Марківа у вбивстві італійського журналіста – Аваков

Поліція має докази невинуватості Марківа у вбивстві італійського журналіста – Аваков

31 Серпня 2020
1672

Поліція має докази невинуватості Марківа у вбивстві італійського журналіста – Аваков

1672
Ці докази слідство отримало після експертиз, допитів та слідчих експериментів у Слов’янську й на горі Карачун.
Поліція має докази невинуватості Марківа у вбивстві італійського журналіста – Аваков
Поліція має докази невинуватості Марківа у вбивстві італійського журналіста – Аваков

Національна поліція України має докази невинуватості українського військового Віталія Марківа у вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та його перекладача Андрія Миронова. Про це 31 серпня заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Наше слідство знайшло низку свідків важливих для встановлення картини загибелі журналістів, показання яких чітко показують невинуватість Віталія. Окрім того, ми провели низку експертиз та слідчих експериментів на місці подій, в Слов’янську і на горі Карачун, котрі також дали переконливі результати», – розповів він.

У межах розслідування правоохоронці:

  • допитали понад 70 осіб, 20 з яких є безпосередніми свідками;
  • провели сім слідчих експериментів;
  • провели п’ять додаткових оглядів місця загибелі;
  • призначили та провели 11 судових експертиз;
  • провели військову експертизу, яка встановила відсутність порушень з боку Збройних сил України та Національної гвардії.

Експерти також встановили «відсутність причинно-наслідкового зв’язку між діями стрільця Марківа та загибеллю Миронова та Роккеллі».

Голова МВС додав, що представники правоохоронних органів Італії жодного разу не приїздили до України й не були на місці загибелі італійського журналіста. «Таким чином, слідство не було проведено в повному обсязі і Віталій Марків був позбавлений безумовного права на об’єктивне розслідування і права на захист», – сказав Арсен Аваков та закликав італійський суд врахувати ці докази при винесенні рішення.

Крім того, заступник голови Національної поліції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе нагадав, що італійським правоохоронцям пропонували співпрацювати в межах цього розслідування, проте Італія досі не відреагувала на пропозицію. Окремо він зазначив, що італійська сторона не відповіла на запит про допит Стелли Хорошевої, яка в 2014 році була пресофіцеркою так званого «народного мера» Слов’янська В’ячеслава Пономарьова.

«В одязі трупа Миронова виявили записку про здійснення фото зі Стрєлковим (псевдонім громадянина РФ Гіркіна, відставного офіцера ЗС та ФСБ Росії), який керував НЗФ під час захоплення міста Слов’янська, підписана Хорошевою», – уточнив Цуцкірідзе.

Він також розповів, що з позиції пана Марківа місце загибелі журналіста взагалі не проглядалося (відстань становить 1,7 км); а в українських бійців тоді була виключно стрілецька зброя.

Українські слідчі також не виключають версію, що Андреа Роккеллі та французького журналіста Вільяма Рогулона (отримав поранення) заманили на ту територію, щоб спровокувати українських військових на перехресний вогонь.

«Під час допиту встановленого свідка, місцевого жителя, з’ясувалося, що стріляти почали з території заводу "Зевс Кераміка", де на той час знаходилися бойовики НЗФ», – сказав Максим Цуцкірідзе.

Він додав, що окремо допитали свідка Глушкова, який підвозив пораненого французького журналіста від заводу «Зевс Кераміка» до Слов’янська. «Свідок розповів, що в той час, коли він із Рогулоном від’їхав від заводу, по автомобілю відкрили стрілянину із автоматів. На авто свідка експертиза виявила пошкодження від пострілів з автомату (калібр 5,45 мм), а також встановила, що по автомобілю свідка стріляли з недалекої відстані зі стрілецької зброї і саме бойовики, які займали територію заводу», – уточнив заступник голови Нацполіції.

Як писав ДМ, 20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на рішення суду міста Павія (Італія). Розгляд апеляційної скарги Апеляційним судом округу Ломбардія очікувався навесні 2020 року, проте був заблокований через пандемію.

24 липня 2020 року «Радіо Свобода» повідомило, що в Італії Апеляційний суд 29 вересня 2020 року почне розгляд справи Віталія Марківа. Наступне засідання призначене на 1 жовтня. 28 серпня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив цю інформацію. Крім того, він запросив міжнародні правозахисні організації долучитися до моніторингу судового процесу та попросив їх фіксувати можливі факти тиску на суд.

Нагадаємо, 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська у Донецькій області внаслідок мінометного обстрілу загинули італійський фотокореспондент Андреа Рокеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, французький фотожурналіст Вільям Роглон отримав поранення.

Поліція Італії у 2017 році затримала нацгвардійця Віталія Марківа, який має громадянство України та Італії, за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента.

Суд тривав з 6 липня 2018 року. 12 липня 2019-го суд Італії визнав Марківа винним у причетності до вбивства Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році та засудив до 24 років ув'язнення.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що Україна
ініціюватиме перемовини найвищого політичного рівня з Італією щодо справи Марківа.

11 жовтня суд присяжних міста Павії оприлюднив мотиваційну частину вироку українському солдату. Присяжні вважають, що Віталій Марків начебто активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська.

25 травня 2020 року група експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Київського політехнічного інституту провела в Слов’янську слідчий експеримент в кримінальному провадженні Нацполіції про обставини загибелі італійського фоторепортера та перекладача. Фахівці проводили акустичні, балістичні та топографічні дослідження в ту саму пору року і на тих самих локаціях, де розгорталися трагічні події.

Фото: Радіо Свобода, МВС

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1672
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду