14:38
Вівторок, 15 Вересня 2020

У грудні пройдуть парламентські слухання про фейки та боротьбу з ними

474
Депутати хочуть розробити дієві заходи з протидії фейкам.
У грудні пройдуть парламентські слухання про фейки та боротьбу з ними
У грудні пройдуть парламентські слухання про фейки та боротьбу з ними

15 вересня Верховна Рада підтримала пропозицію членів Комітету з питань свободи слова про проведення 9 грудня парламентських слухань на тему «Свобода слова чи свобода брехні: факти чи фейки». За відповідний проєкт постанови № 4071 проголосували 296 народних депутатів.

Ініціатори парламентських слухань – п’ятеро членів Комітету з питань свободи слова Нестор Шуфрич (ОПЗЖ), Євген Брагар, Олександр Санченко, Тетяна Циба та Сергій Швець (усі – «Слуга народу»).

Під час слухань депутати хочуть об’єднати зусилля державних органів, медійної спільноти та експертного середовища, щоб розробити дієві заходи з протидії фейкам, які б водночас не порушували прав на свободу думки і слова, на вільне вираження поглядів і переконань.

«Експерти констатують, що рівень підготовки окремих “фейкових” новин доволі високий і вони максимально схожі на справжні новини. Тому навіть професіонали не завжди можуть розрізнити підробку. І у зв’язку з цим “фейки” все частіше з’являються в поважних виданнях. А враховуючи, що завдяки соціальним мережам інформація поширюється блискавично, “фейки” є потужною та небезпечною зброєю. Так залежно від наміру генератора “фейків”, вони можуть чинити реальний вплив на політичне, економічне і соціальне життя суспільства, що є серйозною загрозою для соціуму», – пишуть автори проєкту постанови в пояснювальній записці.

Нагадаємо, 6 листопада 2019 року Верховна Рада проводила парламентські слухання з безпеки журналістів.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
474
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду