Правозахисники закликали Лукашенка й владу Білорусі не вимикати інтернет під час виборів

Правозахисники закликали Лукашенка й владу Білорусі не вимикати інтернет під час виборів

7 Серпня 2020
1468
7 Серпня 2020
16:20

Правозахисники закликали Лукашенка й владу Білорусі не вимикати інтернет під час виборів

1468
Правозахисні організації також дали Олександру Лукашенку низку рекомендацій.
Правозахисники закликали Лукашенка й владу Білорусі не вимикати інтернет під час виборів
Правозахисники закликали Лукашенка й владу Білорусі не вимикати інтернет під час виборів

Правозахисні організації, які працюють над припиненням практики відключення інтернету, закликали уряд Білорусі та президента Олександра Лукашенка забезпечити відкритий та безпечний доступ до інтернету під час президентських виборів 9 серпня 2020 року. Вони 5 серпня надіслали до уряду Білорусі відкритий лист, передає місцева редакція «Радіо Свобода».

Правозахисники стурбовані погіршенням ситуації з правами людини в Білорусі: нібито втручанням в мобільний інтернет, свавільними арештами, затриманням журналістів, переслідуванням правозахисників та членів опозиції.

Правозахисні організації просять уряд припинити порушення прав людини. Вони також рекомендували Олександру Лукашенку:

  • гарантувати, щоб інтернет, включаючи соціальні мережі та інші цифрові комунікаційні платформи, залишався відкритим, доступним та безпечним у всій Білорусі протягом усіх виборів;
  • звільнити всіх політичних в'язнів та активістів, які зараз перебувають у різних білоруських правоохоронних органах;
  • утриматися від подальших погроз та словесного насильства щодо журналістів та забезпечити, щоб правоохоронні органи не застосовували фізичного насильства щодо журналістів, у тому числі під час висвітлення демонстрацій та виборів, і дозволити журналістам безпечно висвітлювати офіційні події;
  • співпрацювати з інтернет-провайдерами в Білорусі, щоб усі люди мали доступ до якісного, безпечного, безкоштовного та відкритого інтернету протягом усього виборчого періоду та після нього;
  • доручити інтернет-провайдерам інформувати користувачів інтернету про будь-які збої та працювати цілодобово, щоб усунути виявлені несправності, які можуть вплинути на якість послуг провайдера;
  • забезпечити повагу основних прав людини для всього народу Білорусі під час і після всіх виборів.

Шості президентські вибори в Білорусі призначені на 9 серпня. Жодні вибори президента країни (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.

На виборах 2020 року конкурентами чинного президента Лукашенка вважали блогера Сергія Тіхановського, ексбанкіра Віктора Бабарика, дипломата та засновника Парку високих технологій Валерія Цепкала. Проте вже в травні 2020 Тіхановського затримали, він досі знаходиться під вартою - арешт триватиме до 29 вересня. Блогеру інкримінують «організацію та підготовку акцій, які брутально порушили громадський порядок».

Проти Віктора Бабарика також порушили кримінальну справу, він перебуває в СІЗО. Його підозрюють у нібито несплаті податків, легалізації доходів, отриманих незаконним чином, хабарництві. Валерій Цепкало виїхав з Білорусі, тому що передбачав, що проти нього почнеться кримінальне переслідування.

28 червня президент Білорусі Олександр Лукашенко повідомив, що «дав сигнал» затримати своїх політичних опонентів – блогера Сергія Тіхановського та Віктора Бабарика, бо вони «хочуть розхитати ситуацію всередині країни» і «піти наступом на чинну владу». 

ЦВК Білорусі не зареєструвала кандидатами Тіхановського, Бабарика та Цепкала. Їхні інтереси на виборах представляє Світлана Тіхановська - дружина затриманого блогера. Вона є зареєстрованим кандидатом у президенти, на її підтримку білоруси виходять на багатотисячні мітинги. До штабу Тіхановської увійшли представниці штабів Цепкала та Бабарика.

Зазначимо, у Білорусі з 2002 року для проведення і публікації опитування на тему суспільно-політичної ситуації, референдумів та виборів необхідна акредитація Інституту соціології, у білоруських ЗМІ її немає. Однак видання TUT.by обійшло цю заборону за допомогою фільмів. На сторінці у Twitter видання розмістило опитування «Який фільм найбільше цікавий?», серед варіантів відповідей - «Самотній чоловік» або «Три жінки», «Інший», «Жоден». Назви стрічок є алюзіями на чинного президента Олександра Лукашенка, а також кандидатку у президенти Світлану Тіхановську, до штабу якої входять представниці незареєстрованих кандидатів Віктора Бабарика та Валерія Цепкала. Найбільше респондентів проголосувало за стрічку «Три жінки».

Фото: Радіо Свобода

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1468
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду