17:00
Середа, 24 Червня 2020

Окупанти посилили блокування українських радіостанцій в Криму – правозахисники

534
Зокрема, у 16 населених пунктах з 19 на деяких частотах зафіксовано одночасне мовлення двох станцій – української та російської.
Окупанти посилили блокування українських радіостанцій в Криму – правозахисники
Окупанти посилили блокування українських радіостанцій в Криму – правозахисники

На півночі окупованого Криму в червні 2020 року FM-сигнал українських радіостанцій доступний лише в п’яти з 19 населених пунктах. Про це повідомила «Кримська правозахисна група», яка в червні 2020 року провела моніторинг мовлення радіостанцій FM-діапазону на півночі півострова.

«У порівнянні з попереднім моніторингом, здійсненим у березні 2020 року, ситуація з прийомом українського FM-радіосигналу погіршилася. Моніторинг, здійснений у березні цього року, засвідчив, що мовлення українських радіостанцій за допомогою вишок, розташованих у Чонгарі і Чаплинці, було чутно в 9 населених пунктах. При цьому кількість українських радіостанцій, які можна слухати в Криму, теж істотно зменшилася», – йдеться в повідомленні.

Правозахисники говорять:

 • у Воїнці можна почути лише одну українську радіостанцію;
 • у Красноармійському та Істочному – по дві радіостанції;
 • у Передмістному і Новоалександрівці – по три українських FM радіостанції;
 • біля КПВВ «Чонгар», на окупованій території півострова, можна почути програми п’ять українських FM-радіо;
 • чотири українські радіостанції чутно з боку Криму поблизу КПВВ «Чаплинка».

У 14 населених пунктах (Вишнівка, Мартинівка, Завіт-Ленінський, Солоне озеро, Єрмакове, Придорожнє, Зарічне, Джанкой, Овочеве, Лобанове, Зелена Нива, Красноперекопськ, Армянськ, Ішунь) на українських радіочастотах транслюють свої програми російські FM-станції. Натомість у березні 2020 року в населених пунктах Вишнівка, Єрмакове, Придорожнє та Зелена Нива можна було почути сигнал лише однієї українській радіостанції. У червні на цей сигнал налаштуватися не вдалося.

«Заразом у 16 населених пунктах з 19 на деяких частотах зафіксовано одночасне мовлення двох станцій – української та російської. Це свідчить про цілеспрямоване блокування українського FM-радіомовлення російськими станціями», – зазначається в повідомленні.

Радіо «Культура», «Промінь», «Армія FM» і «Нова Каховка» чутно в двох населених пунктах з усього списку, радіо НВ – у трьох, «Українське радіо» й радіо «Крим.Реалії» – в одному з 19 перевірених. «Крим.Реаліі» раніше було чутно в шести населених пунктах зі списку. Розповсюдження сигналу радіостанції «Армія FM» скоротилося з чотирьох населених пунктів до двох.

Мовлення українських FM з телерадіовишки, розташованій у Чаплинці, в північному Криму заглушають такі радіостанції:

 • частоту радіо «Культура» 95,3 – радіо «Крым»;
 • частоту «Перець FM» 96,4 – радіо «Море»;
 • частоту радіо «Мейдан» 102,3 – «Спутник»;
 • частоту радіо «Хаят» 103,5 – «Маяк»;
 • частоту радіо «Промінь» 106,4 – «Ватан Седасы».

Мовлення українських FM з телерадіовишки, розташованій у Чонгарі, в північному Криму заступають такі російські радіостанції:

 • частоту «Українського радіо» 100,7 – радіо «Спутник»;
 • частоту радіо «Промінь» 102,6 – «Вести»;
 • частоту «Армія FM» 103 – радіо «Крым»;
 • частоту «Радіо НВ» 104,1 – радіо «Море»;
 • частоту «Крим.Реалії» 105,9 – «Вести»;

частоту радіо «Херсон FM» 107,8 – «Ватан Седасы».

Монітори КПГ за допомогою автомагнітол перевірили, які українські FM-радіостанції можна почути у 19 населених пунктах північного Криму: містах Армянськ, Красноперекопськ, Джанкой, а також у населених пунктах, розташованих вздовж основних автодоріг, – Ішунь, Зелена Нива, Вишнівка, Красноармійське, Істочне, Новоолександрівка, Мартинівка, Солоне Озеро, Завіт-Ленінський, Єрмакове, Придорожнє, Передмістне, Зарічне, Овочеве, Лобанове, Воїнка.

Нагадаємо, у грудні 2019 року на півночі окупованого Криму щонайменше в 10 населених пунктах повністю заблоковано сигнал українських радіостанцій, ще в дев’яти – сигнал заблоковано частково.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
534
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду