Українські фізики звернулись до президента із пропозицією допомогти зі «Всеукраїнською школою онлайн»
Українські фізики звернулись до президента із пропозицією допомогти зі «Всеукраїнською школою онлайн»
Звернення опублікував у Facebook педагог і старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України Антон Сененко.
«Усвідомлюючи стратегічний характер такої форми навчання, хотіли б допомогти в її реалізації, що викликано першим досвідом проведення телеуроків, насамперед з фізики і астрономії, які засвідчили, що не все, на жаль, вдалося підготувати на належному рівні», - йдеться в зверненні.
Фізики зазначають, що коли українські вчителі «вийшли з класу» у простір ТБ, то проявила себе «проблема реального падіння загальної професійної підготовки самих вчителів, особливо природничих дисциплін».
«Запевняємо Вас у нашій повній готовності долучитися до відповідної роботи в частині відбору викладачів для телеуроків, їхнього (уроків) експертного супроводу, обговорення змісту і форм навчання, оперативного редагування учбових онлайн-програм тощо. Зокрема, на нашу думку, було б доцільним дати доручення МОН України створити із залученням Відділень НАН України комісії, які б контролювали матеріали, призначені для цієї мети», - заявили вони.
Звернення підписали майже три десятки науковців.
Нагадаємо, проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» стартував 6 квітня 2020 року. У його рамках виходять відеоуроки з 11 предметів для учнів 5-11 класів. Транслюють 12 телеканалів: «ПлюсПлюс», «112 Україна», NewsOne, «Піксель», ZIK, «УНІАН ТБ», «Індіго», «Рада», «UA: Культура», «UA: Перший», М1 та 5 канал, а також телеканал «Дом» (для учнів з окупованих територій), медіасервіс Megogo та Oll.tv. Школярі також зможуть дивитися ці уроки у Facebook та YouTube.
Директор Львівської школи східних мов та бойових мистецтв «Будокан» Олександр Козловський з власної ініціативи заборонив учителям закладу використовувати контент каналів Медведчука для підготовки онлайн-уроків. Батькам теж порадив не користуватися.
Народна депутатка від фракції «Голос» Наталія Піпа закликала Офіс президента України, Мінкультури та Міносвіти і науки виключити з проєкту NewsOne, ZIK та «112 Україна», оскільки це «проросійські пропагандистські канали».
Перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк наголосила, що трансляція телеуроків на телеканалах «112 Україна», NewsOne і ZIK не дасть їм ніяких преференцій у випадку розгляду регулятором порушень в ефірі цих мовників.
Офіс президента України домовився з усіма телеканалами, які показують уроки в рамках проєкту «Всеукраїнська школа онлайн», щоб під час трансляцій в їх ефірі не було жодних політичних сюжетів.
Коли ЗМІ та глядачі систематично стали помічати помилки у матеріалах відеоуроків, у Міносвіти пообіцяли залучити незалежних експертів.