17:42
Середа, 5 Лютого 2020

Парламентський Комітет свободи слова підтримав законопроєкт «Про медіа»

За це рішення проголосували всі члени комітету, крім голови - Нестора Шуфрича.
Парламентський Комітет свободи слова підтримав законопроєкт «Про медіа»
Парламентський Комітет свободи слова підтримав законопроєкт «Про медіа»

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова більшістю голосів представників фракції «Слуга народу» підтримав законопроєкт «Про медіа» (№ 2693) і рекомендував парламенту ухвалити його в першому читанні.

Проти цього рішення проголосував лише голова комітету Нестор Шуфрич - представник фракції «Опозиційна платформа - За життя». Після голосування він заявив: «Тепер назву цього комітету можна міняти».

Також Комітет з питань свободи слова одностайно не підтримав альтернативний проєкт закону «Про медіа» № 2693-1, авторами якого є представники фракції «Європейська солідарність».

Голосуванню передувало обговорення законопроєкту «Про медіа» членами комітету та запрошеними представниками громадськості. Голова Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталія Клітна звертала увагу на те, що обов’язок блокування сайтів у разі відповідного рішення суду покладається на інтернет-провайдерів: «Доцільніше було б лишити блокування на рівні хостерів і постачальників доменних імен». Також, з її словами, у законопроєкті нечітко виписані норми щодо мовних квот для іноземних каналів: «Чи розповсюджується на них норма 75%?».

У відповідь співавторка законопроєкту та членкиня комітету Тетяна Циба сказала, що при написанні цього документа свідомо не змінювали законодавство щодо квот і перенесли в нього положення закону про мову. Щодо решти пропозицій вона зазначила: «Все на стадії опрацювання».

Юрист Інституту масової інформації Алі Сафаров пропонував комітету повернути законопроєкт на доопрацювання, оскільки вважає, що в разі його ухвалення в першому читанні концептуальні питання вже неможливо буде вирішити.

«У першу чергу це стосується сфери дії закону. Чи підпадатиме "Українська правда" під визначення медіа? А блог Шарія? І таких питань буде дуже багато. Відсутність чітких критеріїв унеможливлює чітке застосування законодавства та унеможливлює чітке розуміння того, хто саме підпадає під обмеження. Це неможливо виправити, бо це концептуальна проблема всього законопроєкту», - наголосив він.

На його думку, ухвалення законопроєкту створить правовий хаос.

Депутата від «Опозиційної платформи – За життя» та члена Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Юрія Павленка найбільше непокоїло посилення повноважень регулятора та нечітко виписані, на його думку, критерії порушень. За його словами, новий законопроєкт може стати інструментом для встановлення цензури.

Нагадаємо, 17 січня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроєкт  № 2693  «Про медіа».

Законопроект № 2693 «Про медіа» зареєстрували 27 грудня 2019 року члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Олександр Кабанов, Андрій Боблях, Єлізавета Богуцька, Тетяна Тябуха, Павло Сушко, Дмитро Нальотов, а також членкиня Комітету з питань свободи слова Тетяна Циба.

Новий законодавчий акт має стати комплексним документом, що прийде на зміну кільком медійним законам: про телебачення і радіомовлення, про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні, про інформаційні агентства, про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення, про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів, про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
678
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду