Телеграм-канали можуть підпадати під визначення онлайн-медіа за новим законом про медіа

Телеграм-канали можуть підпадати під визначення онлайн-медіа за новим законом про медіа

29 Січня 2020
3709
29 Січня 2020
10:51

Телеграм-канали можуть підпадати під визначення онлайн-медіа за новим законом про медіа

3709
У законопроєкті «Про медіа» під визначення онлайн-медіа підпадають телеграм-канали та інші месенджери. Про це під час громадського обговорення законопроєкту сказав Олександр Бурмагін, виконавчий директор ГО «Платформа прав людини», який був одним з експертів, який працював над текстом законопроєкту.
Телеграм-канали можуть підпадати під визначення онлайн-медіа за новим законом про медіа
Телеграм-канали можуть підпадати під визначення онлайн-медіа за новим законом про медіа

Пан Бурмагін закликав застосовувати системний підхід до сприйняття положень нового законороєкту.

Також, за його словами, статті щодо сфери дії законопроєкту прописувалися таким чином, щоб під їх визначення не підпадали сайти оголошень, як OLX, інтернет-магазини та корпоративні розсилки.

Олександр Бурмагін додав, що наразі триває дискусія з провайдерами щодо визначення суб’єктів дії майбутнього закону.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 року група народних депутатів зареєструвала законопроект № 2693 «Про медіа». Його авторами стали члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Олександр Кабанов, Андрій Боблях, Єлізавета Богуцька, Тетяна Тябуха, Павло Сушко, Дмитро Нальотов, а також членкиня Комітету з питань свободи слова Тетяна Циба.

Новий законодавчий акт має стати комплексним документом, що прийде на зміну кільком медійним законам: про телебачення і радіомовлення, про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні, про інформаційні агентства, про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення, про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів, про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації.

Центр демократії та верховенства права закликав профільний комітет Верховної Ради та парламент провести ефективне обговорення і розгляд поправок до законопроєкту про медіа з метою ухвалення якісного закону в першій половині 2020 року. Інтернет-асоціація України (ІнАУ) пропонувала парламентським комітетам повернути законопроєкт авторам на доопрацювання.

15 січня 2020 року група народних депутатів від фракції «Європейська солідарність» зареєструвала альтернативний проєкт закону «Про медіа» № 2693-1. Його авторами стали Микола Княжицький, Володимир В'ятрович, Софія Федина, Вікторія Сюмар, Володимир Ар'єв, Ірина Фріз, Олег Синютка та Іванна Климпуш-Цинцадзе.

17 січня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроєкт № 2693 «Про медіа». Альтернативний законопроєкт № 2693-1 теж винесуть на розгляд пленарного засідання Верховної Ради.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3709
Читайте також
04.02.2020 16:27
Роман Головенко, Інститут масової інформації
1 467
28.01.2020 10:30
Тетяна Авдєєва
для «Детектора медіа»
6 637
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
долой мафию!
1548 дн. тому
У нас весь народ 30 лет вводят в обман разговорами о рыночных реформах, после которых все станут богатыми и счастливыми. На самом деле происходит разграбление страны криминальными кланами. Но народу продолжают вешать на уши лапшу. И это самая большая ложь, это самая настоящая уркаганская информационная матрица. Весь народ погрузили в эту чёртову матрицу! Кто за этот обман ответит? В каком законе это будет написано? Ни в каком! Потому что марионеточная Верховная Рада никогда не примет закон, направленный против своих хозяев... Как зарождались украинские кланы: http://strelaua.com/index.php?option=com_content&view=article&id=19748:2020-01-24-21-25-11&catid=2:2010-01-21-20-27-57
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду