Уряд призначив членів Нацкомісії зі стандартів державної мови

Уряд призначив членів Нацкомісії зі стандартів державної мови

23 Січня 2020
2558
23 Січня 2020
13:48

Уряд призначив членів Нацкомісії зі стандартів державної мови

2558
Кабінет Міністрів України розпорядженнями від 15 січня 2020 року призначив п’ятьох членів Національної комісії зі стандартів державної мови строком на шість років.
Уряд призначив членів Нацкомісії зі стандартів державної мови
Уряд призначив членів Нацкомісії зі стандартів державної мови

Членами Нацкомісії зі стандартів державної мови стали професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» Орися Демська; наукова працівниця Інституту української мови НАН України Юлія Чернобров; лінгвістка Наталія Мазур; доцентка кафедри українського прикладного мовознавства Львівського університету імені Івана Франка Данута Мазурик, доцентка кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Людмила Кравченко.

Як писав ДМ, 6 листопада 2019 року Кабмін створив Національну комісію зі стандартів державної мови. Національна комісія зі стандартів державної мови, зокрема, перевірятиме рівень володіння державною мовою для набуття громадянства України чи отримання визначених законом посад.

Нагадаємо, Верховна Рада 25 квітня ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект «Про функціонування української мови як державної». Закон підтримали 278 нардепів. Закон набув чинності 16 липня.

Згідно з документом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова, її статус як єдиної державної мови зумовлений державотворчим самовизначенням української нації. Цей закон також регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя по всій території України.

Міфи та правду про «репресивність» українського законодавства, «мовні патрулі», штрафи та «утиски російськомовних» - читайте тут.

4 вересня 2019 року в Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини відбувся відкритий конкурс з добору кандидатури на посаду Уповноваженого із захисту державної мови для подання її на затвердження Кабінетом Міністрів України. За результатами відкритого конкурсу комісія більшістю голосів рекомендувала омбудсвумен Людмилі Денисовій для подання Кабінету Міністрів України кандидатуру Тараса Креміня.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський  вважає, що функції уповноваженого варто розширити – це повинні бути захист, адвокація та популяризація української мови.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2558
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Перець
849 дн. тому
Не знайшов у тексті жодного члена, одні членкині))) Це вони видумуватимуть нову українську мову? Стартапи, контенти, панелі, кофайндер? Чи модернізуватимуть стару - випАдок замість вИпадок, листОпад замість листопАд?
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду