17:50
Субота, 30 Листопада 2019

Бородянський: Багато норм із закону про дезінформацію будуть діяти до кінця окупації частини України

985
Україна повинна захищатися від дезінформації в такий спосіб, щоб неможливо було спотворювати громадську думку, вважає міністр.
Бородянський: Багато норм із закону про дезінформацію будуть діяти до кінця окупації частини України
Бородянський: Багато норм із закону про дезінформацію будуть діяти до кінця окупації частини України

Про це міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський розповів в інтерв'ю DT.UA.

За словами міністра, його часто запитують про те, чому в нашій країні роблять щось, чого немає в Європі.

«Але ж у Європі немає війни, а у нас вона є. Багато норм із тих, які ми будемо обговорювати в законопроекті про дезінформацію, будуть діяти доти, поки частина України буде тимчасово окупована», - зазначив Володимир Бородянський.

Він додав, що саме через війну зарах потрібно дати точне визначення, що таке «дезінформація».

«Це поняття необхідно наповнити докладним змістом, а також критеріями, щоб цим неможливо було зловживати. Ми перебуваємо в стані гібридної війни. На нас напали, ми повинні захищатися від дезінформації в такий спосіб, щоб неможливо було спотворювати громадську думку», - розповів міністр.

Нагадаємо, 6 листопада Володимир Бородянський сказав, що потрібно на законодавчому рівні захищати інформаційне поле від маніпуляцій, а журналістів – від тиску. За його словами, має бути посилена відповідальність для журналістів за розповсюдження маніпулятивної та неправдивої інформації. Це буде зроблено шляхом введення в законодавство поняття та критеріїв маніпулювання суспільною думкою. Він додав, що за замовлення та здійснення такого маніпулювання має бути введена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. 

13 листопада голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко та заступник голови Микита Потураєв публічно презентували концепцію майбутнього закону про медіа, над яким наразі працюють члени комітету. У новому законі має з’явитися розділ про гарантії та захист прав журналістів. 

15 листопада Володимир Бородянський і перший заступник міністра Анатолій Максимчук провели публічну дискусію «Свобода слова, захист журналістів та інформаційного простору України від дезінформації (маніпуляції і фейків)». Запрошеним медійникам представили концепцію захисту інформаційного простору від дезінформації, розроблену міністерством. За словами Володимира Бородянського, скоріше за все, питання захисту інформаційного простору будуть винесені в окремий законопроєкт, з приблизною назвою «Про боротьбу з дезінформацією».
Детальніше про ініцативи міністерства читайте тут
Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
985
Переглядів
Коментарі
Слава
18:59 / 30 Листопада 2019
Дезінформація і окупація частини території України не мають прямого взаємообумовленого зв'язку. Невже після закінчення окупації автоматично зникне дезінформація?! Ні, не зникне, вона може й буде тривати доти, доки існує незалежна від Росії Україна, якщо їм знадобиться - й десятки чи усі сто років. Де ця грань, після якої можна буде "дозволити" ЗМІ бути вільними, й коли вона наступить??? Й ще одне. Якби ці слуго-міністри справді так переживали за ворожий натиск, то де вони були, починаючи з 2014, чому не вимагали відповідних змін тоді, у саму критичну добу, чому не запроваджували обмеження на власних телеканалах? Справа в тому, що всі ці розмови про ворожі голоси - це спроба надурити, "розвести" українців, коли, прикриваючись благими намірами, готують встановлення у нас місцевого варіанту постсовкового тоталітарного путінізму.
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду