Видання «theБабель» розповіло про зустріч Богдана з журналістами в форматі off the record
Видання «theБабель» розповіло про зустріч Богдана з журналістами в форматі off the record
Про це видання пише 18 листопада, посилаючись на кілька джерел.
Кореспондентів «theБабеля» на зустрічі не було. «Після того як ми викрили Тимошенка на брехні, опублікувавши повідомлення чиновника з фото заяви про відставку Богдана, ОП вніс видання в неформальний "чорний список" (про це відкрито заявив [колишній] радник міністра охорони здоров’я Дмитро Раімов, і за умови анонімності "theБабелю" підтвердили ще три незалежні одне від одного джерела)», – пояснили у виданні.
Зазначимо, формат off the record передбачає, що отриману під час зустрічі інформацію присутні (зокрема, журналісти) не можуть оприлюднювати та розповсюджувати.
За даними «theБабеля», у ході зустрічі 15 листопада Андрій Богдан пояснював свою позицію щодо ключових політичних тем: роботи парламенту і Кабінету Міністрів, переговорів з Росією, розведення військ. «Богдан був емоційним, матюкався, і під час останньої зустрічі його навіть попросили добирати слова. <…> Він незадоволений роботою Ради і Кабміну та не знає, як переконати Захід, що влада й олігарх Ігор Коломойський — це не одне і те саме», – йдеться в повідомленні.
За словами Андрія Богдана, влада не поспішає з призначенням голови Київської міської державної адміністрації, бо «не впевнена в персоналіях». На питання, чим не влаштовує кандидатура народного депутата від «Слуги народу» Олександра Ткаченка і коли буде призначення, по суті чиновник не відповів.
Крім того, голова ОПУ говорив про Міжнародний валютний фонд, про ситуацію із главою правління «Райффайзен Банка Аваль» Олексієм Писаруком, про розбіжності з головою Служби безпеки України Іваном Бакановим, про зустрічі із бізнесменом Рінатом Ахметовим і народним депутатом фракції «Опозиційна платформа — За життя» Сергієм Льовочкіним, про фракцію «Слуга народу» та дострокові парламентські вибори.
Нагадаємо, 1 серпня агентство «Інтерфакс-Україна»
Наступного дня, 2 серпня, коли з'ясувалося, що насправді ніякої відставки не буде й це був просто «жарт» посадових осіб ОПУ, журналістка «НВ» Крістіна Бердинських повідомила, що фотографію нібито заяви Богдана про відставку отримала від офіційної особи в ОПУ. Вона також сказала: «Із ситуацією з Богданом, його відставкою або не відставкою, очевидно, що немає нічого хорошого. Це прикол і стьоб над традиційними медіа, а також введення в оману виборців. Демонстрація їм, що не вірте нікому, тільки нашому телеграму та інстаграму. Постправда в чистому її прояві».
Видання «Дзеркало тижня. Україна» написало, що інформацію про відставку Андрія Богдана «як інсайд поширив заступник голови ОП Кирило Тимошенко». Останній заперечив «Детектору медіа», що він був джерелом інформації про нібито відставку Андрія Богдана. Головна редакторка тижневика «Дзеркало тижня. Україна» Юлія Мостова розповіла, що її видання назвало ім’я джерела інформації, оскільки вважає його «джерелом маніпуляції, а не джерелом інформації».
Президент України Володимир Зеленський 2 серпня повідомив, що Андрій Богдан дійсно написав заяву про звільнення. Він пояснив, що з командою про це «домовилися з самого початку». Це свідчить про те, що такі заяви були написані без дати від усіх членів команди Зеленського ще на початку створення Офісу президента України. На думку журналістів, яких використали для поширення заяви Богдана, вкидання у ЗМІ працівником ОПУ інформації про нібито заяву про відставку Богдана саме 1 серпня було свідомою провокацією та дезінформацією.
3 серпня журналісти спитали у Зеленського, чи вважає він, що вкид про відставку Богдана підриває довіру до ЗМІ. Президент відповів, що він «нічого не підривав». Андрій Богдан про свою «відставку» заявив, що це його «крок по відношенню до президента та суспільства, а не до журналістів». За його словами, «виборча кампанія довела: ми спілкуємося із суспільством без посередників, без журналістів».
5 серпня медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» застеріг команду президента Володимира Зеленського від провокацій, спрямованих проти засобів масової інформації. Медіарух назвав неприпустимою ситуацію, коли державні службовці та політики свідомо поширюють неправдиву інформацію, підриваючи довіру суспільства до ЗМІ. Особливе занепокоєння в медіаруху викликала реакція глави держави Володимира Зеленського, який не визнав некоректності дій своїх підлеглих.
Фото: УНІАН