Манафорт просував теорію, що за втручанням у вибори в США стояла Україна, а не РФ - BuzzFeed

Манафорт просував теорію, що за втручанням у вибори в США стояла Україна, а не РФ - BuzzFeed

3 Листопада 2019
2518
3 Листопада 2019
16:35

Манафорт просував теорію, що за втручанням у вибори в США стояла Україна, а не РФ - BuzzFeed

2518
Ексголова виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт начебто просував теорію про те, що за хакерською атакою на національний комітет Демократичної партії США в 2016 році «стоять українці, а не росіяни».
Манафорт просував теорію, що за втручанням у вибори в США стояла Україна, а не РФ - BuzzFeed
Манафорт просував теорію, що за втручанням у вибори в США стояла Україна, а не РФ - BuzzFeed

За повідомленням BuzzFeed, про це йдеться в звіті спецпрокурора Роберта Мюллера про російське розслідування, пише НВ.

У документі зазначається, що Рік Гейтс, який у 2016 році був заступником Манафорта у штабі Трампа, розповів на допиті у 2018 році, що після злому серверів з листами демократів Манафорт заявив, що атаку здійснили «швидше за все, українці, а не росіяни».

У виданні нагадують, що ідея про причетність України до хакерської атаки на електронну пошту Демократичної партії США була висунута російськими новинними агентствами. Водночас висновки спецслужб США говорять, що Росія брала участь у кібератаці і публікації документів через WikiLeaks.

Під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася в липні 2019 року, Дональд Трамп послався на теорію про те, що Україна втручалась у вибори, і попросив Зеленського розслідувати це нібито втручання.

Як писав «Детектор медіа», 30 жовтня 2017 року ФБР звинуватила колишнього голову виборчого штабу президента Дональда Трампа Пола Манафорта, який багато років працював в Україні на виборчих кампаніях Віктора Януковича та Партії регіонів, за 12 епізодами, включно зі змовою проти влади США.

У звинуваченні окремо вказано, що з 2006 до 2015 року Пол Манафорт як консультант та лобіст працював незареєстрованим представником Партії регіонів, Віктора Януковича та «Опозиційного блоку». Зазначено, що так він заробив десятки мільйонів доларів, з яких не сплатив податків у США.

На початку грудня 2017 стало відомо, що газета Kyiv Post опублікує статтю про Манафорта, яку в США вважають порушенням умов звільнення його під заставу. Того ж місяця суд заборонив Манафорту спілкуватися з журналістами.

Згодом журналіст The Atlantic Франк Фоера зробив розслідування, під час якого з’ясувалося, що колишній керівник кампанії Трампа, політтехнолог та екс-радник Януковича Пол Манафорт мав у кожному міністерстві в Україні своїх людей.

У червні 2018 року суд у США взяв під варту Манафорта. Суддя зазначив, що той «зловживає» довірою, наданою йому півроку тому.

Слідча група Роберта Мюллера представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Манафорта з Партією регіонів і «Опозиційним блоком».

У серпні 2018 року журі присяжних визнало Манафорта винним за 8 із 18 пунктів обвинувачення, включно з податковими махінаціями, порушенням банківського законодавства і приховуванням рахунків в іноземних банках.

7 березня 2019 суд у штаті Вірджинія засудив Манафорта до майже 4 років ув'язнення за банківське та податкове шахрайство та ін. Тоді суддя наголосив, що дана справа та вирок жодним чином не стосувались жодної змови Манафорта із урядом Росії.

13 березня суд у Вашингтоні оголосив Манафорту вирок у 73 місяці ув'язнення за лобізм в інтересах клієнтів з України, але 30 місяців з цього терміну він відбуватиме одночасно з терміном відповідно до попереднього вироку суду Вірджинії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2518
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ден
1845 дн. тому
а может это не теория а правда?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду