У розслідуванні «Наших грошей» є неточності – директор НАБУ Артем Ситник
У розслідуванні «Наших грошей» є неточності – директор НАБУ Артем Ситник
11 березня було опубліковано четверту серію журналістського розслідування проекту Дениса Бігуса «Наші гроші» про корупцію в оборонній сфері. За даними журналістів, організатори корупційної схеми давали хабарі представникам правоохоронних органів, зокрема ГПУ, СБУ, ДФСУ та НАБУ, аби ті не проводили досудові розслідування та не притягували вказаних осіб до відповідальності за незаконні дії.
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник прокоментував інформацію, оприлюднену в журналістському розслідуванні. Відповідне звернення розміщено на YouTube-каналі НАБУ.
Так, за словами директора бюро, фігурант журналістського розслідування Євген Шевченко не є працівником НАБУ і «ніколи ним не був». Він зазначив, що співпраця Шевченка з НАБУ відбувалася в рамках закону, і це буде предметом оцінки службового розслідування.
Артем Ситник розповів, що службове розслідування було розпочато декілька днів тому, воно проводиться Управлінням внутрішнього контролю НАБУ. Він додав, що НАБУ «не видавало, не видає, ніколи не буде видавати довідок» про те, чи є підприємство фіктивним, тому що це не входить у його компетенцію.
Ситник також зазначив, що НАБУ розслідувало постачання на Харківський бронетанковий завод прицілів, які вже нібито перебували на обліку Міністерства оборони. У ході розслідування серед компаній, які перевіряли, була компанія «Оптимумспецдеталь».
«Усього в ході цього розслідування керівництвом "Укроборонпрому" на адресу Антикорупційного бюро було зроблено чотири запити. І, відповідно, було надано чотири відповіді. У трьох відповідях із чотирьох це підприємство фігурувало як таке, що відпрацьовується на причетність до певних дій у межах цього провадження. У той же час у другому листі, на якому так акцентували увагу журналісти, цього підприємства немає. Другий лист був сформований на запит "Укроборонпрому" в частині конкретної інформації, яка вже встановлена по кримінальному провадженню», - сказав Ситник.
На час підготовки відповіді, за словами Ситника, правоохоронці встановили, що «приціли цим підприємством і ще трьома підприємствами не постачалися на Харківський бронетанковий завод».
«І у зв’язку з цим у відповіді на цей запит були зазначені лише ті підприємства, які постачали приціли, що мають номера такі ж, що й приціли, які були в Міністерстві оборони. Тому тут є певна маніпуляція, що нібито хтось виключив підприємство зі списку фіктивних підприємств. Ми такого списку не ведем, повноважень таких не маєм», - додав він.
Також директор НАБУ сказав, що не згоден, що справа про приціли для Харківського бронетанкового заводу не розслідувалася.
«Зараз ми намагаємось вийти на фінальний результат по цій справі», - додав він.
Як писав «Детектор медіа», 11 березня було опубліковано четверту серію журналістського розслідування проекту Дениса Бігуса «Наші гроші» про корупцію в оборонній сфері.
За даними журналістів, організатори корупційної схеми давали хабарі представникам правоохоронних органів, зокрема ГПУ, СБУ, ДФСУ та НАБУ, аби ті не проводили досудові розслідування та не притягували вказаних осіб до відповідальності за незаконні дії.
Державне бюро розслідувань повідомило, що відкрило кримінальне провадження щодо можливого отримання хабарів службовими особами ГПУ, СБУ, ДФСУ та НАБУ.
ГПУ заперечує інформацію «Наших грошей» щодо хабарів та закриття справ про корупцію в оборонці.
Нагадаємо, 25 лютого було оприлюднено дві перші серії розслідування «Друзі президента крадуть на оборонці (секретні переписки)» проекту Дениса Бігуса«Наші гроші». Авторка матеріалу – журналістка Леся Іванова. Розслідування - про суми «відкатів» і схеми розкрадання мільйонів в оборонній сфері. За даними журналістів, безпосереднім учасником цих схем був син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського - Ігор Гладковський.
26 лютого президент України Петро Порошенко закликав правоохоронні органи перевірити інформацію, викладену в програмі «Наші гроші», щодо корупції в оборонному секторі держави, та підтримав відсторонення першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського на час проведення розслідування.
Син Олега Гладковського. Ігор Гладковський, сказав, що подаватиме на журналістів до суду. У державному концерні «Укроборонпром» заявили, що журналісти «здійснили маніпулятивний виклад окремих розрізнених даних і не вказали джерел її отримання інформації».
За повідомленням РНБО, Олег Гладковський звернувся до НАБУ та ГПУ з проханням перевірити викладену в розслідуванні інформацію. На час розслідування його повноваження першого заступника секретаря РНБО будуть призупинені.
27 лютого Національне антикорупційне бюро України повідомило, що детективи бюро внесли відомості до ЄРДР і розпочали досудове розслідування за частиною викладених журналістами програми «Наші гроші» фактів про корупцію в оборонному секторі держави.
4 березня Президент України Петро Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони.
Увечері 4 березня в ефір вийшла наступна частина розслідування «Друзі президента крадуть на оборонці (секретні переписки)». Ігор Гладковський у відповідь «Нашим грошам» запустив фейсбук-проект «Ваші гроші».
5 березня стало відомо, що Ігор Гладковський подав до суду на керівника програми «Наші гроші» Дениса Бігуса та журналістку-розслідувачку Лесю Іванову.
6 березня Петро Порошенко анонсував міжнародний аудит«Укроборонпрому» як наслідок розслідування програми «Наші гроші».
10 березня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що генінспекція за допомогою поліграфа шукає, хто злив журналістам інформацію про «Укроборонпром».
Ще до виходу розслідування, 22 лютого, Денис Бігус заявляв, що за офісом редакції стежать невідомі особи, він пов’язував це з анонсованим раніше сюжетом журналістки Лесі Іванової про корупцію в оборонній сфері України.