Луценко заявив, що доступ ГПУ до документів видання «Новое время» - це «прохання надати інформацію»
Луценко заявив, що доступ ГПУ до документів видання «Новое время» - це «прохання надати інформацію»
Про це Юрій Луценко завив, відповідаючи на запитання журналістів щодо його позиції в цій ситуації. Відповідне відео розмістила на своїй сторінці у Facebook журналістка Альона Лунькова.
«Я вчора дізнався про це (рішення суду щодо доступу ГПУ до матеріалів редакції - ред.) зі ЗМІ. Наша позиція викладена офіційно на сайті ГПУ. Про жодне ущемлення журналістської діяльності не йдеться. Якщо хтось із журналістів вважає такі дії такими, що перешкоджають здійсненню журналістської діяльності, прошу дуже: можете звернутися або до мене безпосередньо, або письмово, і ми обов’язково знайдемо оптимальний шлях», - сказав він.
За словами генпрокурора, «слідство інколи потребує даних, які публікують журналісти».
«Не для того, щоб розслідувати роль журналістів, а для того, щоб виявляти витоки всередині правоохоронних органів, а також інколи отримувати невідомі слідству факти. І тоді ми не маємо іншого варіанту, як звертатися із проханням надати інформацію від ЗМІ. І не більше того. Ні про які наслідки для журналістів або видань не йдеться взагалі. Я, як колишній журналіст, можу вам гарантувати, що жоден журналіст і жодне видання, крім тих, які пропагандують антидержавну діяльність і підтримують кремлівську практику, в Україні за мою каденцію не потерпіли і не потерпять», - додав Луценко.
Нагадаємо, 4 лютого суддя Печерського райсуду Києва Володимир Карабань, який також розглядає справу про доступ до телефону журналістки «Новое время» Крістіни Бердинських, окремою постановою надав Генеральній прокуратурі України доступ до внутрішніх документів редакції «Новое время» і до всіх матеріалів, які надсилав на емейл-адреси видання його журналіст Іван Верстюк.
Речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко заявив, що судом надано дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів у виданні «Новое время» через «розголошення матеріалів слідства» виданням у матеріалі Верстюка.
Члени Медіаруху «Журналісти за усвідомлений вибір» висловили обурення щодо загрози розкриття джерел видання «Новое Время» та журналіста-розслідувача Івана Верстюка та закликали Генпрокуратуру утриматись від тиску на медіа.
Представник ОБСЄ з питань свободи преси Арлем Дезір закликав владу України поважати права журналістів не розкривати свої джерела інформації.