11:17
Вівторок, 13 Листопада 2018

Партія Ляшка заплатила за рекламу на «112 Україна» і NewsOne майже 2 млн грн з держбюджету – Комітет виборців України

За повідомленням Комітету виборців України (КВУ), упродовж липня-вересня 2018 року Радикальна партія Олега Ляшка оплатила рекламу на телеканалах «112 Україна» та NewsOne за гроші, отримані із державного бюджету України
Партія Ляшка заплатила за рекламу на «112 Україна» і NewsOne майже 2 млн грн з держбюджету – Комітет виборців України
Партія Ляшка заплатила за рекламу на «112 Україна» і NewsOne майже 2 млн грн з держбюджету – Комітет виборців України

Про це йдеться в релізі КВУ.

За даними Комітету, партія Ляшка витратила на рекламу на ТБ 3 млн грн, з яких 900 тис бюджетних гривень отримав телеканал «112 Україна». Гроші було перераховано наприкінці серпня ТОВ «Інформаційне агентство «112-Україна» за «розміщення інформаційного відеоматеріалу в ефірі телеканалу», уточнює КВУ.

Ще 900 тис. грн, за даними Комітету, отримала ТОВ «Новини 24» за «розміщення інформаційних роликів в ефірі телеканалу «NewsOne». КВУ зазначає, що у звіті телеканал названо «NEWSONT», але, швидше за все, припускають у Комітеті, це граматична помилка.

За даними КВУ, Радикальна партія не вперше платить за рекламу на цих телеканалах за бюджетні кошти. У ІІ кварталі 2017 року партія перерахувала ТОВ «Інформаційне агентство 112-Україна» 3 млн. бюджетних гривень, у ІІ кварталі 2018 року – 1,7 млн грн, зазначає КВУ.

«З одного боку, Радикальна партія підтримує санкції щодо «112» каналу та NewsOne, звинувачуючи їх в російській пропаганді. З іншого боку, за місяць до голосування в Раді перераховує цим каналам значні суми коштів за розміщення рекламних роликів, що виглядає, м’яко кажучи, нелогічно. При цьому мова йде про витрачання саме державних коштів, отриманих партією з бюджету», – наголосив голова КВУ Олексій Кошель.

Загалом, за даними Комітету, у липні-вересні РПЛ витратила 12,9 млн грн. Третину коштів, 4,8 млн., партія спрямувала на рекламу (3 млн – на рекламу на ТБ і 1,5 млн – на друковані ЗМІ).

«При цьому із 12,9 млн. витрат лише 87 тис. грн. були власними коштами партії. Решта – гроші із Держбюджету», – зауважують в КВУ.

Нагадаємо, упродовж квітня-червня 2018 року парламентські політичні партії сукупно витратили 150,2 млн. грн. Третину всієї суми було спрямовано на оплату рекламних матеріалів – 46,3 млн. Найбільше витратили на рекламу ВО «Батьківщина», «Самопоміч» та Радикальна партія Олега Ляшка. 

7 вересня народна депутатка України, голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що із наближенням виборів створюються передумови для матеріалів замовного характеру в ЗМІ та акцентувала на необхідності внесення змін до виборчого кодексу в частині агітації.Вона також зазначила, що власники каналів забезпечують підтримку кандидатам в президенти.

У вересні Комітет виборців України закликав політичні партії та потенційних кандидатів у Президенти України відмовитися від розміщення рекламних матеріалів до офіційного старту виборчої кампанії.

За даними КВУ, з квітня по вересень 2018 року ВО «Батьківщина» витратила на рекламу «Нового курсу» близько 100 млн грн, які отримала як внески на користь партії

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
553
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop