15:21
П'ятниця, 5 Жовтня 2018

Закон не дозволяє Нацраді жорстко діяти щодо мовників – Костинський про санкції щодо «112 Україна» та NewsOne

Держава має захищати свій інформаційний простір через рішення Ради національної безпеки та оборони і парламенту, вважає член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.
Закон не дозволяє Нацраді жорстко діяти щодо мовників – Костинський про санкції щодо «112 Україна» та NewsOne
Закон не дозволяє Нацраді жорстко діяти щодо мовників – Костинський про санкції щодо «112 Україна» та NewsOne

Так він прокоментував «Детектору медіа» ухвалення постанови Верховної Ради від 4 жовтня, якою парламент схвалив санкції щодо семи компаній, яким належать ліцензії телеканалів «112 Україна» та NewsOne.

Пан Костинський вважає, що чинне законодавство зв’язує Нацраді руки і не дозволяє оперативно реагувати на порушення з боку телеканалів: «Законодавча система захищає інтереси мовника і не дозволяє регулятору застосовувати жорсткі дії щодо мовника. Наприклад, у 2016 році ми звернулися до суду щодо анулювання ліцензії каналу Планета”. Він здійснював ксенофобську редакційну політику. Дотримуючись законодавства України ми змогли звернутися до суду через рік (після початку фіксації порушень. – ДМ)».

Якщо регулятор фіксує порушення, то після перевірки він може оголосити попередження, нагадує член Нацради. При повторному аналогічному порушенні – застосувати штрафні санкції, а вже на третій раз – звернутися до суду щодо анулювання ліцензії. При цьому кожне зі згаданих рішень мовник має право оскаржити в судах (включно з Верховним Судом).

«112 Україна” та NewsOne отримали купу попереджень через свої порушення. Але це порушення різних норм закону, і вони не є аналогічними. До того ж, дуже складно довести, що канал займається російською пропагандою, коли тези пропаганди озвучують гості, ще й у прямому ефірі та коли в них є опоненти з іншою точкою зору, - каже Сергій Костинський, - Потрібно вносити зміни в законодавство. Адже там, де ми мали повноваження, ми обмежили доступ до 81 російського телеканалу».

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада прийняла постанову, якою схвалила пропозиції санкцій щодо семи компаній, яким належать ліцензії телеканалів «112 Україна» та NewsOne. Свої пропозиції парламент скерує до Ради національної безпеки та оборони України, яка може розглянути їх і винести своє рішення про санкції, яке далі вводиться в дію указом Президента України. Деякі медіаексперти в коментарях «Детектору медіа» назвали рішення парламенту наслідком «неефективної роботи Нацради».

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
734
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop