Рада ухвалила в першому читанні законопроект, яким дозволяється не роздержавлювати «Голос України» і «Урядовий кур’єр»

Рада ухвалила в першому читанні законопроект, яким дозволяється не роздержавлювати «Голос України» і «Урядовий кур’єр»

6 Липня 2018
2526

Рада ухвалила в першому читанні законопроект, яким дозволяється не роздержавлювати «Голос України» і «Урядовий кур’єр»

2526
Законопроект №6518 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційної публікації законів України та інших нормативно-правових актів у четвер, 5 липня, підтримали в першому читанні 240 народних обранців.
Рада ухвалила в першому читанні законопроект, яким дозволяється не роздержавлювати «Голос України» і «Урядовий кур’єр»
Рада ухвалила в першому читанні законопроект, яким дозволяється не роздержавлювати «Голос України» і «Урядовий кур’єр»

Законопроект №6518 зареєстровано у Верховній Раді 26 травня 2017 року, його автори – Олег Ляшко і Володимир Литвин.  

«Із ухваленням у 2016 році Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» відповідні газети мають бути роздержавлені без права їх перетворення на офіційні друковані видання. При цьому до законодавчих актів дотепер не внесено зміни, які б визначали механізм оперативного опублікування нормативно-правових актів, а, відтак, реалізації статі 94 Конституції України, а також доведення до відома населення необхідної інформації про діяльність органів державної влади», - йдеться в Пояснювальній записці до законопроекту.

Цілями і завданнями проекту закону його автори бачать «вдосконалення норм чинних законодавчих актів в частині узгодження інституту офіційного опублікування законів та інших нормативно-правових актів та новітніх тенденцій щодо реформування державних та комунальних засобів масової інформації».

Положеннями законопроекту пропонується внести зміни до Регламенту Верховної Ради України, законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» та «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Зокрема пропонується визначити, що дія Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» не поширюватиметься на державні друковані засоби масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є органи державної влади, що відповідно до закону здійснюють офіційне оприлюднення  (опублікування) законів та інших нормативно-правих актів (газети  «Голос України» та «Урядовий кур’єр»).

Профільний комітет - з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України – рекомендував парламенту за наслідками розгляду законопроекту в першому читанні узяти його за основу.

Водночас Головне науково-експертне управління ВР вважало, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання. На думку експертів, потрібно зокрема врегулювати питання, коли – після оприлюднення в який саме спосіб – ухвалений закон набиратиме чинності.

Як повідомляв «Детектор медіа», 4 липня медійні громадські організації звернулися до Верховної Ради України із закликом якнайшвидше розглянути і ухвалити зміни до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» №8441, а також до Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики з проханням підтримати законопроект як невідкладний. 

Як писав «Детектор медіа», для вдосконалення реформи в парламенті зареєстровано кілька законопроектів №№ 65607291 і 7395, які пропонують зміни до закону про реформування державної та комунальної друкованої преси.

6 червня 2018 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №8441про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», ініціаторами якого стали дев’ять членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики.

Нагадаємо, станом на 1 червня реформовано 209 друкованих ЗМІ та редакцій - 196 комунальних, 13 державних. Жодне з реформованих ЗМІ не змінило української мови видання на російську.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2526
Читайте також
17.04.2018 13:00
Катерина Кулина
для «Детектора медіа»
5 054
13.04.2018 14:15
Віра Черемних
для «Детектора медіа»
3 482
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду