У парламенті зареєстровано проект про зміни до закону про державні і комунальні ЗМІ

У парламенті зареєстровано проект про зміни до закону про державні і комунальні ЗМІ

7 Червня 2018
2960
7 Червня 2018
13:55

У парламенті зареєстровано проект про зміни до закону про державні і комунальні ЗМІ

2960
Ухвалення цього закону полегшить реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ.
У парламенті зареєстровано проект про зміни до закону про державні і комунальні ЗМІ
У парламенті зареєстровано проект про зміни до закону про державні і комунальні ЗМІ

6 червня 2018 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №8441 про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», ініціаторами якого стали дев’ять членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики.

На черговому засіданні Комітету свободи слова, яке відбулося 6 червня, голова Комітету Вікторія Сюмар зазначила, що цей законопроект містить норми, які полегшать реформування ЗМІ і дозволять завершити реформу вчасно (до кінця 2018 року – Ред.).

Медіаюрист ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко, яка входила до робочої групи з підготовки законопроекту, у коментарі сайту «Детектор медіа» повідомила, що, порівняно з попередніми, у цьому проекті дещо змінена концепція захисту ЗМІ, які реформуються. Зокрема автори документу запропонували, що з 1 січня 2019 року (після завершення строку реформування), тим редакціям, яким були створені перешкоди у реформуванні, надається право створити юрособу з такою ж назвою, яка існувала до кінця 2018 року. А також дається 6 місяців для реєстрації, отримання свідоцтва про реєстрацію друкованого ЗМІ, і передається майно (на безоплатній основі), приміщення та земельні ділянки (на пільгових умовах як для бюджетних установ) в оренду строком на 5 років.

Нагадаємо, 1 березня 2018 року Верховна Рада відхилила проект №6560 про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації, внесений членами Комітету з питань свободи слова та рекомендований Комітетом до ухвалення за основу.

Проект передбачав внесення змін до низки статей, а саме щодо виділу редакцій з засобів масової інформації (оскільки деякі редакції діють як структурні підрозділи). Їх відповідно не можна реорганізувати чи змінити склад їх засновників. Натомість виділ передбачає створення окремої юридичної особи у тому числі на підставі рішення суду.

Як писав «Детектор медіа», для вдосконалення реформи в парламенті зареєстровано кілька законопроектів №№ 6560, 7291 і 7395, які пропонують зміни до закону про реформування державної та комунальної друкованої преси.

Нагадаємо, станом на 1 червня реформовано 209 друкованих ЗМІ та редакцій - 196 комунальних, 13 державних. Жодне з реформованих ЗМІ не змінило української мови видання на російську.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2960
Читайте також
13.04.2018 14:15
Віра Черемних
для «Детектора медіа»
3 312
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду