19:26
П'ятниця, 19 Травня 2017

Блокуванням інтернет-ресурсів уряд України завдав Росії великого економічного удару - Навальний

Російський опозиціонер Олексій Навальний вважає, що інтернет-компанії з РФ зазнають серйозних збитків через рішення про блокування в Україні російських сайтів «ВКонтакте», «Яндекс», «Одноклассники» і Mail.Ru.
Блокуванням інтернет-ресурсів уряд України завдав Росії великого економічного удару - Навальний
Блокуванням інтернет-ресурсів уряд України завдав Росії великого економічного удару - Навальний

Таку заяву російський політик на YouTube-каналі «Навальний LIVE», повідомляє видання «Гордон».

«Надійшло питання про блокування сайтів в Україні. Мене це теж жваво зачіпає, оскільки я не тільки виступаю проти будь-яких блокувань, мене і самого блокують», - сказав Олексій Навальний.

На його думку, укази про блокування російських сайтів в Україні не будуть виконуватись.

Також Олексій Навальний заявив, що внаслідок блокування сайтів буде завдано збитків як економіці Росії, так й іміджу України.

«Якщо завдання уряду України - завдати економічної шкоди російським компаніям, то місія виконана. А збиток буде завдано», - продовжив політик.

За його словами, в Росії вважають «нісенітницею» «якісь санкції з боку України». «Це говорять люди дурні, які навіть не в курсі, що в Україні 40 млн. чоловік, це величезний ринок. Це буде великий удар по російським компаніям. Великий серйозний економічний удар», - зазначив російський опозиціонер.

Він також висловив думку, що збиток від блокування понесе і Україна, через те країну буде критикувати міжнародне співтовариство.

«Ми ще не бачили жодного прецеденту, коли блокування чогось приводили до чогось доброго», - резюмував Олексій Навальний.

Читайте також

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

Свою стурбованість щодо блокування інтернет-ресурсів в Україні висловили представники Ради Європипредставництва ЄС, а з критикою цього указу виступили представники «Репортерів без кордонів»Human Rights WatchFreedom House. Водночас у НАТО сказали, що блокування сайтів – це питання безпеки, а не свободи слова.

Представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига нагадав, що за українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.

НКРЗІ заявила, що інтернет-провайдери, які не виконають рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» будуть притягнуті до адміністративної відповідальності та накладення штрафу.

Експерти, яких опитав «Детектор медіа», не впевнені, що указ президента й рішення РНБО має виконуватися приватними компаніями та особами, а не лише державними органами.

Натомість Президент України Петро Порошенко заявив, що всі його сторінки в російських соціальних мережах «ВКонтакте», «Одноклассники», а також в пошуковику і поштовому сервісі «Яндекс» будуть закриті, і заявив, що провайдери повинні блокувати ці ресурси.

Інтернет-асоціація України звернулася до Служби безпеки України за роз’ясненнями, зокрема: чи розповсюджується дія указу на приватних осіб, а не лише на державні служби, яким буде покарання за невиконання указу, як досягти ефективності, якщо будь-яке блокування інтернет-ресурсів можна обійти за допомогою спеціальних програм, тощо.

З 16 травня ураїнські користувачі російської соцмережі «Вконтакте» отримують повідомлення від служби підтримки з інструкцією обходу блокування сайту на території України.

17 травня Служба безпеки України повідомила, що разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства України щодо механізму блокування російських інтернет-ресурсів.

Керівник Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи Патрік Пеннінкс вважає, що заборона російських інтернет-ресурсів в Україні обмежує свободу слова.

Європейський союз визнав, що у питанні блокування російських інтернет-ресурсів захист національної безпеки є прерогативою українського уряду та очікує від влади України гарантій щодо свободи думки.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1806
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop