Кириленко заявляє, що впровадження квот на радіо україномовного продукту проходить без проблем

Кириленко заявляє, що впровадження квот на радіо україномовного продукту проходить без проблем

26 Серпня 2016
1411
26 Серпня 2016
16:29

Кириленко заявляє, що впровадження квот на радіо україномовного продукту проходить без проблем

1411
Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко заявляє, що українські FM-станції у запровадженні 25-відсоткової квоти на трансляцію україномовних пісень в ефірі не мають жодних ускладнень із якісним україномовним продуктом.
Кириленко заявляє, що впровадження квот на радіо україномовного продукту проходить без проблем
Кириленко заявляє, що впровадження квот на радіо україномовного продукту проходить без проблем

Про це він заявив в ефірі 5-го каналу, повідомляє його прес-служба.

«На початку листопада  набуде чинності закон про квоти для україномовної пісні. Тоді й  розпочнеться виконання першого етапу –  це 25% гарантованої україномовної пісні в ефірі радіостанцій. Тенденція, яка останнім часом має місце на FM-станціях  показує, що в нас немає ніяких ускладнень із якісним україномовним продуктом – сучасним та різножанровим», - сказав В’ячеслав Кириленко.

Віце-прем’єр-міністр  також зазначив, що виконати квоти у 35%, як це передбачено законом через два роки, немає жодних проблем для добросовісних радіостанцій.  При цьому він зауважив, що україномовних пісень в ефірі уже стало набагато більше за останній час.

«За моїми підрахунками, у деяких нішевих радіостанції уже 20-25% україномовної пісні, і це ще до набуття чинності закону. Тобто практика спростовує всі аргументи, які виголошувалися, коли була дискусія щодо запровадження квот. А була просто сила інерції – ніхто не хоче нічого змінювати, хоче, щоб інші змінювалися. Ця сила інерції внаслідок ухвалення закону подолана. Те, що Президент Петро Порошенко підписав закон без зволікань і зауважень говорить про те, що є єдність підходів усієї влади  - і в уряді, і серед депутатів» , - сказав В’ячеслав Кириленко.

Віце-прем’єр-міністр  наголосив, що закон про квоти не забороняє російські пісні чи пісні іншими мовами в ефірі радіостанцій.

Нагадаємо, 16 червня Верховна Рада прийняла за основу та в цілому  компромісний законопроект №3822-д «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)», який напередодні підтримав Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики.

Потреба в підготовці законопроекту №3822-д виникла після того, як 2 червня Верховна Рада, не знайшовши достатньо голосів хоча б для одного з двох законопроектів, що мали запровадити квоти на пісні українською мовою в ефірі (№ 3822 і № 3822-1), відправила їх на повторне перше читання. Це змусило їхніх авторів сісти за стіл перемовин та в короткі терміни підготувати спільний документ.

Компромісний законопроект №3822-д, винесений на голосування 16 червня пропонував:

- встановити 35-відсоткову квоту на пісні українською мовою для часових проміжків з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00;

- виключити норми про квоту для телебачення – залишити тільки для радіо;

- квота вводиться поступово: протягом першого року – 25%, другого – 30%, третього – 35%;

- для радіостанцій, в яких ліцензією передбачено, що вони більше 60% продукту мовлять мовами ЄС, встановлюється пільгова квота на пісні українською мовою – 25%;

- квота на українську мову ведення ефіру – 60%;

- квота на мову ведення ефіру також вводиться поступово: протягом першого року – 50%, другого – 55%, третього – 60%;

- закон вступає в силу через чотири місяці з дати оприлюднення.

 У липні Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 1421-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1411
Читайте також
18.11.2016 17:30
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
8 305
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду