Після прийняття закону про квоти потрібен закон про стимулювання розвитку української музики - «Радіокомітет»

Після прийняття закону про квоти потрібен закон про стимулювання розвитку української музики - «Радіокомітет»

17 Червня 2016
2048
17 Червня 2016
10:23

Після прийняття закону про квоти потрібен закон про стимулювання розвитку української музики - «Радіокомітет»

2048
Міжгалузеве об’єднання «Радіокомітет» заявив, що вітає закінчення дискусії щодо квотування радіоефіру та прийняття закону №3822-д Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах), і заявляє, що успішне провадження квот на пісні українською мовою залежить від подальших кроків влади.
Після прийняття закону про квоти потрібен закон про стимулювання розвитку української музики - «Радіокомітет»
Після прийняття закону про квоти потрібен закон про стимулювання розвитку української музики - «Радіокомітет»

Про це повідомляє прес-служба «Радіокомітету».

Ухвалення законопроекту №3822-д  стало компромісом між бажаннями частини політиків та громадських діячів та реальними можливостями музичної та радіоіндустрії, який дозволить зберегти розмаїття радіоефіру, зазначає «Радіокомітет».

«В процесі підготовки доопрацьованого проекту радіомовники пішли на поступки та взяли на себе значні зобов’язання, виконання яких вимагатиме від радіостанцій надзвичайних зусиль та креативу», - йдеться у заяві радійників.

Відповідно до закону, мінімальна частка пісень українською мовою має становити 35% загального обсягу пісень протягом доби та, зокрема, у проміжках часу від 7.00 до 14.00 і від 15.00 до 22.00. Також визначено три річний перехідний період, упродовж якого ця квота запроваджується поступово – 25%, 30% і 35%. Квота зменшена до 25% для радіокомпаній, які поширюють музичні твори, серед яких пісні офіційними мовами Європейського Союзу відповідно до умов ліцензії становлять не менше 60% загального обсягу пісень, поширених упродовж доби.

«Не дивлячись на всі виклики, пов’язані зі запровадження квот, члени «Радіокомітету» погодились підтримати вимоги доопрацьованого проекту, розуміючи важливість історичного моменту та відповідаючи на сучасні очікування суспільства. Цей крок, на наше глибоке переконання, є ще одним підтвердженням того, що українське радіо завжди дбало про національні інтереси та розвиток української культури», - заявляє «Радіокомітет».

Міжгалузеве об’єднання радійників запевняє, що радіостанції, які є членами комітету, будуть робити все від них залежне для реалізації нового закону.

«Разом з тим, ми переконані, що його імплементація залежить не тільки від радіо, а й від того, наскільки держава, а саме парламент, віце-прем’єр з гуманітарних питань, міністр культури та інші державні органи, будуть послідовними та відповідальними за спільний результат», - зазначає «Радіокомітет».

Міжгалузе обєднання закликає посадовців невідкладно підготувати та в найкоротші терміни ухвалити закон про стимулювання розвитку української музики, який «створить належні економічні передумови для стрімкого зростання кількості якісної україномовної музики, без якої виконання квот буде складним та не дієвим».

За твердженням «Радіокомітету», збільшення кількості професійної, конкурентоздатної української пісні – це запорука ефективного квотування радіоефіру та результат продуктивної державної політики.

Нагадаємо, 16 червня Верховна Рада прийняла за основу та в цілому  компромісний законопроект №3822-д «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)», який напередодні підтримав Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики.

Ініціатори проекту: Вікторія Сюмар, Андрій Парубій, Ольга Червакова, Юрій Павленко, Владислав Севрюков, Олександр Абдуллін, Сергій  Висоцький, Олена Кондратюк, Богдан Онуфрик, Олександр Опанасенко, Олександр Сочка, Дмитро  Стеценко.

Потреба в підготовці законопроекту №3822-д виникла після того, як 2 червня Верховна Рада, не знайшовши достатньо голосів хоча б для одного з двох законопроектів, що мали запровадити квоти на пісні українською мовою в ефірі (№ 3822 і № 3822-1), відправила їх на повторне перше читання. Це змусило їхніх авторів сісти за стіл перемовин та в короткі терміни підготувати спільний документ.

Компромісний законопроект №3822-д, винесений на голосування сьогодні, 16 червня, пропонував:

- встановити 35-відсоткову квоту на пісні українською мовою для часових проміжків з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00;

- виключити норми про квоту для телебачення – залишити тільки для радіо;

- квота вводиться поступово: протягом першого року – 25%, другого – 30%, третього – 35%;

- для радіостанцій, в яких ліцензією передбачено, що вони більше 60% продукту мовлять мовами ЄС, встановлюється пільгова квота на пісні українською мовою – 25%;

- квота на українську мову ведення ефіру – 60%;

- квота на мову ведення ефіру також вводиться поступово: протягом першого року – 50%, другого – 55%, третього – 60%;

- закон вступає в силу через чотири місяці з дати оприлюднення.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2048
Читайте також
18.11.2016 17:30
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
8 252
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду