15:41
Середа, 6 Липня 2016

Військова прокуратура знову закрила справу про напад співробітників СБУ на журналістів програми «Схеми»

Військова прокуратура Київського гарнізону Центрального регіону втретє закрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання співробітниками Служби безпеки України законній професійній діяльності журналістів програми «Схеми: корупція в деталях» (проект «Радіо Свобода») Михайла Ткача та Кирила Лазаревича.
Військова прокуратура знову закрила справу про напад співробітників СБУ на журналістів програми «Схеми»
Військова прокуратура знову закрила справу про напад співробітників СБУ на журналістів програми «Схеми»

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Відповідне рішення від 5 липня отримали адвокати потерпілих журналістів.

Варто зазначити, що минуло всього чотири робочих дні з моменту, коли журналісти виграли у Печерському суді Києва  апеляцію на друге закриття справи. 29 червня  суд вдруге зобов'язав Військову прокуратуру поновити кримінальне провадження за фактом перешкоджання 2 жовтня 2015 року співробітниками Служби безпеки України журналістській діяльності знімальної групи програми «Схеми».

Нагадаємо, 2 жовтня 2015 року співробітники Служби безпеки України затримали в Києві під час виконання професійних обов’язків знімальну групу програми «Схеми» – журналіста Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича – та пошкодили знімальну техніку. Журналісти знімали сюжет про дорогі автомобілі працівників СБУ, що не відповідають їхнім доходам. Під час затримання, як свідчать записи відеокамер управління СБУ, співробітники служби застосували силу.

Військова прокуратура Київського гарнізону тоді відкрила кримінальне провадження за ст. 171 Кримінального кодексу України про перешкоджання законній журналістській діяльності. Однак 6 січня журналіст «Схем» Михайло Ткач повідомив, що кримінальне провадження було закрито 31 грудня 2015 року.

У лютому Печерський районний суд Києва відмовився поновити справу про перешкоджання співробітниками СБУ журналістам програми «Схеми».

28 березня Апеляційний суд міста Києва задовольнив апеляційну скаргу «Схем» і повернув матеріали кримінального провадження Військовій прокуратурі для поновлення досудового розслідування.

5 квітня Військова прокуратура Київського гарнізону вдруге закрилакримінальне провадження про перешкоджання співробітниками СБУ журналістам програми «Схеми».

Паралельно суд розглянув справу про адміністративне правопорушення з боку представників СБУ. 19 січня Печерський районний суд Києва визнав винним у перевищенні службових повноважень начальника служби охорони пропускного режиму СБУ Юрія Бондарєва, який дав наказ затримати журналістів. На нього наклали стягнення у вигляді двох діб арешту на гауптвахті. 

В СБУ повідомляли, що він готує апеляційну скаргу, але в реєстрі судових рішень немає інших рішень, крім постанови Печерського райсуду про адмінправопорушення.

На фото - журналісти після інциденту із співроібтниками СБУ

Фото: radiosvoboda.org

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
991
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop