16:12
Середа, 11 Травня 2016

Червакова заявляє, що оприлюднення сайтом «Миротворець» персональних даних журналістів є порушенням закону

Народна депутатка (БПП), заступниця голови парламентського Комітету свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова заявляє, що опублікування сайтом «Миротворець» переліку акредитованих в «ДНР» журналістів з різних країн світу є порушенням українського законодавства. За її словами, Комітет розгляне це питання на своєму засіданні.
Червакова заявляє, що оприлюднення сайтом «Миротворець» персональних даних журналістів є порушенням закону
Червакова заявляє, що оприлюднення сайтом «Миротворець» персональних даних журналістів є порушенням закону

Про це повідомляє телеканал «112 Україна».

«Я вважаю, що це якраз той випадок, коли свобода слова повинна бути обмеженою, і до речі, вона обмежена діючим законодавством України, ми маємо закон "Про захист персональних даних", і оприлюднення таких списків з телефонами або e-mail, саме ці дані є персональними даними цих людей. Тому оприлюднивши цей список, сайт "Миротворець" прямо порушив українське законодавство, фактично підставивши під удар тих людей, які взагалі не заслуговують тих загроз і образ, які вони зараз терплять», - заявила Ольга Червакова.

Читайте також

Нагадаємо, 7 травня на сайті «Миротворець», де збирають дані про донбаських сепаратистів та іноземних громадян, які їх підтримували, був оприлюднений отриманий завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів перелік персональних даних близько 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в сепаратистському збройному угрупованні «ДНР». При цьому сайт «Миротворець» звинувачує усіх цих журналістів у співпраці із сепаратистами.

Публікація на сайті «Миротворець» викликала бурхливу реакцію журналістів, які висловили занепокоєння публікацією в Україні персональних даних колег, що отримували чи були змушені отримати «акредитацію» сепаратистів угруповання «ДНР».

36 українських та іноземних журналістів виступили із вимогою до сайту «Миротворець» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані співробітників ЗМІ, які отримували акредитацію на окупованих сепаратистами територіях України.

Представник правозахисної організації «Репортери без кордонів» Йоганн Бір заявив, що відповідальні за появу персональної інформації працівників ЗМІ у публічному доступі повинні постати перед судом.

Фото: solydarnist.org

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
681
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop