Співчуття – велике мистецтво

5 Серпня 2008
15384
5 Серпня 2008
14:43

Співчуття – велике мистецтво

15384
«Плюси» показали стихійне лихо на заході Україні на диво легковажно, а 5 канал зробив це найбільш людяно.
Співчуття – велике мистецтво
Нещодавно вкотре почув думку, що пересічна людина більше довіряє «живому» слову, промовленому з телеекрана, і майже зовсім не вірить слову друкованому. Так це чи не зовсім – стверджувати не стану, бо про конкретні опитування та дослідження ніколи не чув. Однак уявити подібне нескладно, особливо якщо врахувати притаманну нашим телеглядачам наївну звичку створювати кумирів і приписувати тим чи іншим ведучим зовсім не властивих їм чеснот. Але з цим нічого не вдієш, адже вміння викликати довіру є одним із важливих завдань телебачення. Найяскравіше це проявилось у висвітленні надзвичайного стану, який саме зараз переживає країна. Висновок, що напрошується після перегляду жахливих репортажів із місць стихійного лиха, та безпосередні коментарі спецкорів, такі: співчуття – велике мистецтво і володіють ним далеко не всі.
 
Дещо, м’яко кажучи, дивним видався репортаж «1+1», анонсований як спеціальний, із потягу, що прямував на захід країни («ТСН», 30 липня). Саме цього дня було озвучено попередні підрахунки кількості загиблих від стихії, а журналіст намагався показати життєствердний сюжет, підкріпивши його співом двох веселих (дякувати Богу) бабусь, що їхали на весілля, наче з іншої планети. Все сказане у репортажі, зокрема про те, що життя продовжується за будь-яких обставин, – правильно, але в цій ситуації воно виглядало дико, особливо коли репортер по-свійськи сів між грайливими бабцями. Мовляв, наш народ ніколи не панікує і духом не падає! Журналіста підвело почуття міри, що є другим надважливим чинником телебачення, на який слід зважати.
 
Найлюдянішими і небайдужими, що дуже важливо, були блоки 5-го каналу, котрий активно намагався заглибитися у проблему, запрошував до своїх студій перших осіб держави, ставив конкретні запитання та вимагав від непереконливих чиновників чітких відповідей. Абсолютно виправдала власну назву програма «Час. Важливо» із Ларисою Губіною, де ведуча озвучувала найактуальнішу проблематику постраждалих регіонів. Цікавим і непафосним було інтерв’ю Губіної із прем’єркою Юлією Тимошенко, в якому пані Тимошенко, дивлячись в очі (як уміє лише вона) своїм виборцям, обіцяла не залишити жодної людини поза увагою уряду. Що ж, поживемо побачимо. Сподіваюся, що 5-й відстежуватиме втілення у життя всього обіцяного найщирішими ворогами-друзями, президентом і прем’єром.
 
Надзвичайно важливими у подібній ситуації стали покази прямої мови політиків та глав адміністрацій областей, що постраждали. Певен, що така форма «спілкування» з цілою країною хоч якось змусить можновладців тримати власне слово, а наобіцяли вони чимало.
 
Ось, зрештою, і все. П’ятий вкотре продемонстрував: він справді з народом. Скептик може зауважити, мовляв, політика, новини та хроніка – коник п’ятого, і більше нічого він, на жаль, робити не вміє. Із цим важко сперечатися, мені також не зрозуміло, чому саме цей, насправді інтелектуальний канал, став місцем зливання продукції дуже сумнівної якості, яка однозначно не додає йому балів. Але попереду новий сезон і він дарує сподівання на краще, чи не так?
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
15384
Коментарі
8
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Телевизионное Слоблудие Ничтожест
5948 дн. тому
>Есть такое предложение - всем кому ТСН не нравиться, не смотреть ТСН. И ВСЕ!!! Без изливаний души на сих форумах. А ТО, что вы будете травмировать несозревшие мышление молодых людей и слабонервных особ, причиняя их неописуемый вред, то это НИЧЕГО? Нет уж, пановэ, будем писать, говорить, показывать ВСЕ так как оно есть на самом деле.
неглядач
5950 дн. тому
а как вам сюжет, когда маленькой девочке из реанимации, с забинтованной головой,которая еле дышит и еле-еле говорит суют под нос этот огромный микрофон, чтобы она говорила. еще и комментируют - это же чушь!- девочка-самоубийца. тьфу! - стервятники.
Давайте без давайте
5952 дн. тому
Есть такое предложение - всем кому ТСН не нравиться, не смотреть ТСН. И ВСЕ!!! Без изливаний души на сих форумах.
Не поклонница ТСН
5952 дн. тому
О чувстве такта у ТСНовских репортеров. Вчера одна девочка бойко и цинично рассказывала о том, как утилизируются человеческие отходы. В прямом смысле. Звучали слова "відрізані руки і ноги", "відходи абортів"... и т. д. Содом и Гомора в этом городе, когда такие "человеческие отходы" делают нам новости. Я то понимаю: наглая дура, малообразованная, невоспитанная, но ведь программу смотрит и неустоявшаяся морально молодежь. Ужас...
Кат
5952 дн. тому
Ну, капєц твоїй руці, бовдуре. Чим тепер бавитися будеш??? Прикинь, грайливий хлопчик був не з "НТНівської пошесті", а з самого справжнього "класичного ТСН". От лажа, правда....
5952 дн. тому
Вы знаете где ТСНовцы..... Настоящие... Составьте список людей начинавших делать ТСН ? Сможете ! А где региональная команда работавшая на + ?
просто так написав
5952 дн. тому
здається мені, що хлопчик був якраз із класичного ТСН. і репортаж - непоганий. якщо є такі, які їдуть на весілля і співають під час майже всеукраїнської трагедії, то журналіст повинен показати і їх. а реагувати (позитивно/негативно) треба на людей, а не на подачу інформації.
Де ви?
5952 дн. тому
ТСН теж з народом, тіко з румунським. Руку на відсіч, що грайливий хлопчик-репортер не з класичного ТСН, а з нової НТНівської пошесті. Бо під час Скнілівської трагедії репортери ТСн так включалися з місця події, що ТСНівські ведучі розповідають, що їм сльози заважали ставити питання. Це до речі про співчуття і довіру. Де ти, колишній ТСН? де твої ведучі, де твої репортери?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду