Заступнику гендиректора Концерну РРТ Захаренку оголошено про підозру – суд має обрати запобіжний захід (доповнено)

Заступнику гендиректора Концерну РРТ Захаренку оголошено про підозру – суд має обрати запобіжний захід (доповнено)

2 Жовтня 2014
5641

Заступнику гендиректора Концерну РРТ Захаренку оголошено про підозру – суд має обрати запобіжний захід (доповнено)

5641
Заступнику гендиректора Концерну РРТ Захаренку оголошено про підозру – суд має обрати запобіжний захід (доповнено)
Заступнику гендиректора Концерну РРТ Захаренку оголошено про підозру – суд має обрати запобіжний захід (доповнено)

30 вересня заступнику генерального директора Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Костянтину Захаренку оголошено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 3 ст. 125 (нанесення легких тілесних ушкоджень), ч. 4 ст. 358 (використання підробних документів) і ст. 190 (шахрайство). Про це 2 жовтня на круглому столі в Українському кризовому медіа-центрі повідомив речник Генеральної прокуратури Юрій Бойченко.

 

За його словами, сьогодні, 2 жовтня, Шевченківський районний суд має обрати запобіжний захід для пана Захаренка. Прокуратура клопоче, щоб це був арешт.

 

«Костянтин Захаренко зараз перебуває в Олександрівській лікарні нібито з гіпертонічним кризом», - повідомив пан Бойченко.

 

Юрій Бойченко повідомив, що за фактом інциденту в Концерні РРТ, яке керівництво Концерну назвало спробою рейдерського захоплення, 29 вересня Шевченківське районне управління міліції відкрило кримінальне провадження за статтями 125 і 358 Кримінального кодексу України. Згодом до провадження також було додано статтю 190 (шахрайство).

 

1 жовтня з огляду на важливість справи кримінальне провадження забрало Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ, а процесуальне керівництво здійснює Генеральна прокуратура України, повідомив пан Бойченко.

 

«Слідство встановило, що ця особа, Захаренко, звернувся до Тельманівського районного суду з тим, що начебто в цьому районі транслюються російські канали. Було підроблено рішення суду, тому що реєстраційний номер відповідав іншій справі, а ідентифікаційна картка свідчила, що це стосувалося іншого злочину за 153-ю статтею - зґвалтування», - повідомив пан Бойченко.

 

Як писала ТК, 29 вересня Концерн радіомовлення, радіозв'язку і телебачення повідомив про початок рейдерського захоплення підприємства колишнім керівництвом Концерну, а саме заступником генерального директора Концерну та колишнім в. о. гендиректора Костянтином Захаренком.

 

Сам пан Захаренко заявив, що 29 вересня зранку відповідно до статуту прийняв на себе повноваження тимчасового виконувача обов'язків генерального директора КРРТ, щоб не допустити банкрутства Концерну. А генеральний директор Олександр Півнюк рішенням Тельманівського районного суду Донецької області відсторонений від виконання своїх обов'язків.

 

Як з'ясувала «Детектор медіа», Тельманівський районний суд Донецької області заборонив гендиректору КРРТ Олександру Півнюку виконувати обов'язки керівника Концерну. А виконання обов'язків гендиректора суд поклав на посадову особу, визначену статутом КРРТ, до розгляду справи по суті. Про це йдеться в ухвалі суду, датованій 14 липня, прийнятій на забезпечення позову громадянина, який судиться за відновлення трансляції українських каналів.

 

Сумніви у справжності ухвали Тельманівського районного суду Донецької області висловили опитані «Детектор медіаю» юристи - Юрій Крайняк, Ольга Большакова, Ігор Розкладай.

 

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації висловила протест проти рейдерского захоплення приміщення дирекції Концерну РРТ, яке відбувалося під виглядом мітінгу «за люстрацію та проти трансляції російських каналів».

 

Міліція відкрила кримінальне провадження за заявою Олександра Півнюка за статтею 358 Кримінального кодексу України (підробка документів). Раніше радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенкоприпускав, що за фактом захоплення Концерну РРТ буде відкрито кримінальне провадження за статтею «рейдерство».
 
Увечері 29 вересня КРРТ було звільнено від осіб, які намагалися відсторонити від роботи гендиректора. Олександр Півнюк згодом повідомив, що після захоплення будівлі Концерну РРТ зникла і була знищена низка документів, у тому числі з бухгалтерського обліку.

 

30 вересня сам Костянтин Захаренко заявив у міліцію про викрадення, а низка працівників Концерну РРТ – про недопуск на робочі місця. Обидві заяви міліція долучила до кримінального провадження щодо ситуації в КРРТ. Олександр Півнюк пояснив, що працівників КРРТ, які напередодні брали участь у пікеті, не пустили до будівлі, щоб уникнути провокацій.

 

Нагадаємо, у квітні Олександр Півнюк став генеральним директором Концерну РРТ. Посада генерального директора Концерну РРТ була вакантною із січня 2013 року, коли Кабмін звільнив Вадима Самсоненка. Виконувачем обов'язків гендиректора був заступник гендиректора Костянтин Захаренко. Практично від моменту призначення Півнюка триває протистояння між прибічниками Захаренка та новим керівництвом.

 

З десяток працівників Концерну об'єдналися в координаційну раду та почали висувати новому керівництву звинувачення, починаючи від здачі об'єктів Концерну терористам і закінчуючи нібито намаганням довести КРРТ до банкрутства, а на його базі створити новий «Зеонбуд» - приватне підприємство, яке має стати провайдером цифрового телебачення.

 

У Держспецзв'язку, до підпорядкування якого входить Концерн, не виключають, що спротив частини колективу пов'язаний з аудитом і перевіркою діяльності КРРТ часів попереднього очільника - в. о. гендиректора Костянтина Захаренка. А за даними журналіста «Еспресо.TV» Артема Шевченка, щодо екс-керівництва навіть відкрито кримінальне провадження.

 

Пан Півнюк спершу не хотів коментувати конфлікту всередині колективу, мовляв, це внутрішні справи Концерну. Однак коли опоненти вийшли зі звинуваченнями на прес-конференцію, а після цього зірвали брифінг пана Півнюка і голови Держспецзв'язку Володимира Звєрєва, «Детектор медіа» вдалося поспілкуватися з гендиректором Концерну РРТ. В інтерв'ю він відкинув закиди, які йому висувають, та розповів про плани отримання ліцензії провайдера цифрового телебачення.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5641
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду