Українців закликають допомогти сім'ї вбитого письменника Вакуленка: залишився син з інвалідністю
Українців закликають допомогти сім'ї вбитого письменника Вакуленка: залишився син з інвалідністю
У вбитого в Ізюмі російськими окупантами дитячого письменника і проукраїнського активіста Володимира Вакуленка залишились літні батьки та син з розладом аутичного спектру, яким він опікувався. Українці у соцмережах закликають фінансово підтримати сім’ю Володимира.
«Він був єдиним сином у своїх батьків. Сам мав двох синів. Молодший син, 14-річний Віталій, має діагноз РАС, жив з батьком, тепер – з бабусею і дідусем.
Його документи втрачені (ймовірно, тоді, коли їх з Володєю схопили росіяни), і всі ці місяці він не отримував допомоги від держави. Одне слово, мусимо допомогти», – написала режисерка Ірина Цілик.
Пожертвувати кошти можна на картку мами Володимира Олени Ігнатенко:
5167 8032 1361 5029 (Ощадбанк)
Володимир Вакуленко – письменник та громадський діяч, прозаїк, поет, перекладач. Автор тринадцяти книг. Лауреат літературних премій, серед яких міжнародна літературна премя імені Олеся Ульяненка за роман «Кладовище сердець» («Інфаркт для Ґурманів»).
Учасник Революції Гідності, був поранений у Маріїнському парку 18 лютого 2014 року під час сутички з «тітушками». Волонтер від початку 2015 року.
Росіяни захопили в полон Вакуленка в кінці березня 2022 поблизу села Капитолівка, що поряд з Ізюмом на Харківщині. У квітні 2022 року колишня дружина Вакуленка Ірина Новіцька повідомила, що він перебуває в полоні росіян.
Батьки письменника понад пів року шукали свого єдиного сина. Мама Володимира Олена дізналася, де живуть викрадачі й ходила до росіян з проханням відпустити сина. Згодом до неї надходила інформація, що Володимира нібито вивезли з України.
Після того, як українські війська звільнили окупований Ізюм, в місті виявили місце масового поховання. Станом на початок вересня, там знайшли понад чотири сотні тіл. Поховання проводила місцева ритуальна служба, вона ж вела журнал із даними про небіжчиків. Як з’ясували журналісти Суспільного, у цьому журналі, під номером 319 були вказані дані письменника.
Розслідувачі Суспільного знайшли фото тіла під номером 319, зроблене перед похованням. На ньому — прострелені документи Володимира Вакуленка та татуювання на руці, схоже на те, що мав письменник. 28 листопада дані про загибель письменника підтвердила ДНК-експертиза.
Спершу правоохоронці заперечили інформацію про те, що в цій могилі був похований Володимир Вакуленко. 20 жовтня в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» речник прокуратури Харківщини зробив заяву про те, що під номером 319 вони виявили тіло невідомої жінки.
28 листопада ДНК-експертиза підтвердила, що у братській могилі дійсно був похований дитячий письменник.
Фото: Facebook, Wakulenko.k.wolodimir