Американські військові депортували з Афганістану журналістку, яка прилетіла туди працювати за власним бажанням (ФОТО)
Американські військові депортували з Афганістану журналістку, яка прилетіла туди працювати за власним бажанням (ФОТО)
Журналістка Стефані Глінскі пише для The Guardian і Foreign Policy Magazine, спеціалізуючись на гуманітарних кризах і конфліктних зонах світу.
У своєму інстаграмі вона 28 серпня опублікувала історію про те, як американські військові силою депортували її з Афганістану, куди вона прилетіла працювати журналісткою. Хоча, як вказано в її профілі, кілька останніх років вона жила в Афганістані.
За її словами, її та ще 9 журналістів затримали військові США в аеропорті Кабула, звідки вони намагалися потрапити в місто. У Кабулі вона планувала залишатися для подальшої журналістської діяльності. Стефані підкреслює, що більшість затриманих журналістів до цього вже жили в Кабулі протягом декількох років і добре знають місто.
За її словами, військові США відмовили їй та силою депортували.
«Морпіхи США буквально фізично заштовхнули нас, проти нашої волі, в літак [який летів у Доху - ДМ], призначений для афганців [які хочуть покинути країну - ДМ], а не для журналістів!», – написала вона.
Журналістка розглядає цей інцидент як порушення свободи преси. Вона намірена скаржитись на військових, які застосували проти неї силу.
Стефані підкреслила, що вона знає, які потенційні ризики тягне за собою фізична присутність і робота в Кабулі у цей період.
«Можете говорити, що вони робили це "для нашої безпеки", але не в їхніх повноваженнях обирати за нас, що нам робити. Як журналісти, ми знаємо ризики, ми знаємо свою роботу і знаємо чому і як ми збираємося її робити», – дописала вона.
Крім того, її обурило, що військові США пропустили іншого іноземного журналіста, що працює на AlJazeera.
«Він не володів ні англійською мовою, ні пушту [одна з двох офіційних мов в Афганістані - ДМ], і він жодного разу до цього не був в Афганістані. Це свідчить про те, що ніякої логіки в тому, що трапилося немає. Це вибіркове замовчування медіа», – сказала вона.
Нарешті, вона звертає увагу на те, що у неї немає американського громадянства. Немає його і в інших затриманих і депортованих журналістів. На її думку, особливо обурливо те, що військові «депортують іноземних громадян з не своєї країни».
Нагадаємо, що журналістка Холлі МакКей, яка понад десятиліття працювала репортеркою для Fox News за кордоном й робила репортажі з Афганістану та Іраку, нещодавно вимушено переїхала до Ташкента разом з колегою, австралійським фотографом Джейком Сімкіним.
Фото: stefanieglinski.com