Журналістка CNN евакуювалась з Афганістану. Ще 10 тис. охочих чекають на спасіння в аеропорті Кабула (ФОТО)
Журналістка CNN евакуювалась з Афганістану. Ще 10 тис. охочих чекають на спасіння в аеропорті Кабула (ФОТО)
Впродовж всіх днів, як таліби захопили владу, журналістка CNN Клариса Уорд вела репортажі з Кабулу. Про це пише саме видання.
Але у п'ятницю вона сіла на літак та покинула країну. Вона вже приземлилася в столиці Катару й подякувала за свій переліт.
«Щойно приземлилися в Досі з командою та майже 300 афганськими евакуйованими. Величезне спасибі всім вам за підтримку та турботу, ВПС США за те, що вилетіли з нас, і Катару за те, що вони нас привітали. Ми щасливчики», – написала вона.
Just landed in Doha with the team and nearly 300 Afghan evacuees. Huge thanks to all of you for your support and concern, to the US Air Force for flying us out and to Qatar for welcoming us. We are the lucky ones.
— Clarissa Ward (@clarissaward) August 21, 2021
Також вона у твіттері поділилася фотографією зсередини літака. Ще фотографію з нею запостило російське видання Readovka, сайт якого нещодавно заблокували через публікації про незадекларовану яхту «єдиронороса».
«На нашому рейсі готуємось до зльоту», – написала вона у Twitter.
On our flight and getting ready for takeoff pic.twitter.com/bGaYREsbxT
— Clarissa Ward (@clarissaward) August 20, 2021
«Солдати в аеропорту Кабула кажуть мені, що тут 10 тисяч людей, готових до польоту… але їм нікуди летіти, тому що Катар відмовляється приймати більше афганців, оскільки вони досягли певного максимум», – написала вона.
Soldiers by the runway at Kabul airport tell me that there are 10,000 people here processed and ready to go… but nowhere to fly them to because Qatar is refusing to accept more Afghans because they’ve reached capacity. “It’s abysmal… someone needs to step up.”
— Clarissa Ward (@clarissaward) August 20, 2021
«Афганські евакуйовані намагаються спати на гравії з C17 на задньому плані. Це холодна й неймовірно гучна ніч, особливо після 14 годин (очікування - ДМ). Один знайомий афганець каже мені: "це образа людської гідності ... Я не знаю, чому американці роблять це"», – написала вона.
Afghan evacuees try to sleep on the gravel with C17’s in the background. It’s a chilly night and incredibly loud, especially after 14 hours. One Afghan acquaintance tells me “it’s an insult to human dignity… I don’t know why the Americans are doing this.” Photo @BrentSwailsCNN pic.twitter.com/iqXl1nFkiY
— Clarissa Ward (@clarissaward) August 20, 2021
Користувачка інстаграму під ніком zf326 вже 4 день намагається вилетіти з кабульського аеропорту. Вона пише у своїх сторіс, що весь цей час спить на холоді, камінні та смітті – так виглядає табір для біженців, який облаштували сили США.
Вона там перебуває разом з донькою, якій менш як рік. Годують їх свининою, яку вони не можуть їсти з релігійних міркувань. Вона попросила поділитись цією інформацією.
Нагадаємо, що «Талібан» захопив владу в Афганістані. Президент країни 15 серпня покинув Афганістан та погодився передати владу талібам.
Речник руху Сухаіл Шахін пообіцяв, що бойовики поважатимуть права жінок та свободу слова в захопленому Афганістані, а також не вдаватимуться до кампаній помсти та репресій.
15 серпня 2021 року «Талібан», який більшістю країн визнаний терористичним рухом, без бою зайняв Кабул. Відтепер, таліби контролюють майже весь Афганістан, окрім північної провінції Панджшер. Напередодні «Талібан» захопив інші найбільші міста країни, в тому числі, Кандагар і Герат. Президент Афганістану Ашраф Гані втік з країни до Таджикистану.
Бойовики «Талібану» заявили, що «війна в Афганістані закінчена» і вже анонсували проголошення найближчим часом «Ісламського емірату Афганістан».
США та інші західні країни екстренно евакуювали свої дипломатичні представництва з Кабулу. Масово тікають зі столиці і містяни.
Стрімкий наступ «Талібану» став можливим, зокрема, і через виведення американського контингенту з країни за наказом президента США Джо Байдена. У липні Байден заявив, що «Талібан» не зможе захопити весь Афганістан, адже «США залишають після себе добре озброєну і вишколену афганську армію». Війська США перебували в Афганістані з 2001 року.
Посилення в Афганістані «Талібану» спричинило хвилю вбивств журналістів, громадських активістів та посадовців. Від початку 2021 року в Афганістані вбили, поранили або викрали щонайменше 30 журналістів.
6 серпня у Кабулі «Талібан» вбив главу інформаційного центру уряду Афганістану Давакхана Мінапала.
Представники афганських ЗМІ звернулись до президента Байдена та лідерів Конгресу із закликом надати спеціальні імміграційні візи афганським журналістам.
Також речник руху «Талібан» Сухаіл Шахін пообіцяв, що бойовики поважатимуть права жінок та свободу слова в захопленому Афганістані, а також не вдаватимуться до кампаній помсти та репресій.
Фото: Readovka