Данілов сказав, що президент пропонує роботу експрацівникам «каналів Медведчука»

Данілов сказав, що президент пропонує роботу експрацівникам «каналів Медведчука»

6 Лютого 2021
8145

Данілов сказав, що президент пропонує роботу експрацівникам «каналів Медведчука»

8145
Напередодні цієї заяви секретар РНБО пропонував журналістам підсанкційних каналів їхати працювати до Москви.
Данілов сказав, що президент пропонує роботу експрацівникам «каналів Медведчука»
Данілов сказав, що президент пропонує роботу експрацівникам «каналів Медведчука»

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов розповів, що президент України Володимир Зеленський запропонував працевлаштувати людей, яких звільнили з підсанкційних каналів «112 Україна», NewsOne і ZIK, та збільшити їм зарплатню на 20-25%. Про це він сказав в ефірі токшоу «Свобода слова Савіка Шустера» 5 лютого.

«Те, що стосується півтори тисячі людей, про яких роблять заяви, що вони втратили роботу… Кожне підприємство, яке знаходиться під санкціями, вони моніторяться. Відповідно, я можу сказати: підприємство "ТВ вибір" у 2020 році – кількість працюючих – одна людина, "Новий формат" – одна людина, "Аріадна" – одна людина, "Телекомпанія "112-ТВ" – 33 людини, "Партнер ТВ" – одна людина, "Лідер ТВ" – одна людина.

У нас є середня заробітна платня у цих компаніях, я можу сказати, що це бідні люди. Середня заробітна платня складає 5 тис. грн. Якщо ви знайдете людину, яка на телебаченні працюватиме за 5 тис. грн... Ми сьогодні з Володимиром Зеленським мали нараду. Він сказав: якщо там потерпають люди, ми можемо їх працевлаштувати, запропонувати їм роботу. Більш того, можемо навіть збільшити на 20-25% заробітную платню за бажанням», зазначив Олексій Данілов.

Напередодні під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму секретар РНБО сказав, що Україна буде вдячна, якщо працівників каналів Медведчука заберуть до РФ. Про це пише «Укрінформ».

Як відомо, головна редакторка державного російського телеканала RT Маргарита Симоньян запропоннувала звільненим співробітникам «112 Україна», NewsOne і ZIK роботу в її структурі.

«Я хотів би подякувати людині з Москви, яка запропонувала їм усім повернутися додому, у Москву, і вони сьогодні там їм запропонували роботу. Я їй вдячний, хай забирають, ми будемо тільки раді, щоб вони працювали там, де і працювали, але хай працюють на тій території», – прокоментував це Данілов 4 лютого.

Також міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час токшоу Шустера сказав, що пропагандистська діяльність заблокованих телеканалів в Україні фінансувалася, в тому числі, з «чорної каси» від військової ситуації на Донбасі.

«Де десятки мільйонів, які "чорним налом" їм (співробітникам телеканалів - ред.) роздали, звідки вони? І нам зрозуміло, звідки вони. І я бачив ряд секретних матеріалів, про які не можу говорити. Я бачив матеріали слідства, я їх знаю, частину матеріалів розслідувало МВС України. За цими матеріалами стає зрозуміло, що ряд представників наших громадян мають "чорну касу", яку заробляють на воєнній ситуації, і цими грошима, в тому числі, фінансують пропагандистську діяльність. Чи можна з цим миритися? Чи можна чекати кінця слідства і влаштувати відкритий розгляд? Ні. Україна відповідно до закону має право захищатися, і ми захистилися введенням санкцій. І це не скасовує кримінального процесу і судового розгляду», сказав глава МВС.

За хронологією подій, пов'язаних із застосуванням санкцій до каналів «групи Медведчука», можна стежити тут.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада прийняла постанову, якою схвалила пропозиції санкцій щодо семи компаній, яким належать ліцензії телеканалів «112 Україна» та NewsOne. Свої пропозиції парламент скерував до Ради національної безпеки та оборони України. Появі постанови передувала петиція про припинення діяльності телеканалів «112 Україна» та NewsOne, зареєстрована на сайті Верховної Ради 20 вересня. А за тиждень до того голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко, пояснюючи зволікання Нацради з розглядом продовження цифрових ліцензій «112 України», сказав, що до парламенту вноситься якийсь законопроєкт, який дозволить застосовувати певні важелі до тих медіа, на які є вплив іноземного резидента. В РНБО оголосили, що рішення буде ухвалене після перевірки СБУ за дорученням президента. У липні 2019 року новопризначений в.о. голови СБУ Іван Баканов на засіданні РНБО запропонував прийняти рішення про застосування санкцій до юридичних осіб телеканалів «112 Україна» і NewsOne та ввести їх у дію відповідним указом президента України.

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБОУ від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Воно передбачає запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіють ліцензіями телеканалів «групи Медведчука» — «112 Україна», NewsOne і ZIK. Санкції запроваджені на п’ять років.

З 19 членів ради 17 проголосували «за» санкції, один був відсутній, спікер парламенту Дмитро Разумков – утримався. Він вважає, що відповідальних за співпрацю з РФ та фінансування тероризму мають карати згідно з законодавством. Натомість санкції, на його думку, запроваджують проти осіб, яких не можуть притягнути до відповідальності перед українським судом. 

Власник медіахолдингу «Новини» Тарас Козак назвав дії РНБО незаконними, а рішення про санкції актом цензури. У заяві каналів групи «Медведчука», що з’явилась на сайті «112 Україна», рішення РНБО називають «решением об уничтожении трех оппозиционных телеканалов» та «политической расправой над неугодными СМИ». Канали, йдеться в заяві, «намерены бороться за свое право вещать для украинцев, доносить правду до граждан и быть в эфире». Однак автори заяви не уточнили, про які методи боротьби йдеться.

Президент Володимир Зеленський та голова СБУ Іван Баканов вважають заборону каналів групи «Медведчука» боротьбою в інформаційній війні за правду та європейські цінності, а також кроком у боротьбі з російською гібридною агресією. Чому закриття каналів Медведчука — це не наступ на свободу слова читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Пан Зеленський обговорив з керівниками каналів ICTV, «Інтер», «1+1», «Україна» рішення РНБО про санкції. Вони дійшли згоди, що санкції є інструментом глобальної боротьби з дезінформацією та не мають нічого спільного з питанням свободи слова та незалежності ЗМІ. Він також обговорив санкції РНБО з послами країн «Великої сімки» та Європейського Союзу в Україні.

Секретар РНБО Олександр Данілов заявив, що в Україні працює багато антиукраїнських телеканалів і РНБО вводитиме санкції щодо них після отримання відповідних документів. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков сказав, що надані СБУ матеріали, які лягли в основу рішення РНБО про санкції, є цілком достатніми та вичерпними. Дмитро Разумков розповів, що представники спецслужб не надали додаткової інформації для ознайомлення під час засідання РНБО. Пан Данілов уточнив, що частина документів про фінансування телеканалів засекречена. 

4 лютого перший заступник голови Національної ради з питань телерадіомовлення Валентин Коваль повідомив, що в усіх регіонах України провайдери вимкнули телеканали «112 Україна», ZIK і NewsOne — як на супутнику, так і в кабелі. Регулятор контролює виконання рішення РНБО, оскільки це зона відповідальності Нацради. Телеканали продовжують транслювати свої ефіри на YouTube. Міністерство культури та інформаційної політики раніше повідомило, що направить до компанії запит з проханням заблокувати сторінки телеканалів.

Того ж дня указ президента України про санкції оскаржили у Верховному Суді.

5 лютого сайти телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK повідомили, що більше не можуть використовувати власні доменні імена. Вони відтепер доступні на резервних адресах zikua.tv, 112ua.tv и newsoneua.tv

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8145
Читайте також
09.02.2021 15:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
10 441
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Слава
1385 дн. тому
За 6 тисяч гривень вишукується ціла черга колаборантів "паработать" на благо країни, де випадково (або не випадково) опинилися.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду