Україна попередила Інтерпол про можливу провокацію РФ у «справі Марківа»
Україна попередила Інтерпол про можливу провокацію РФ у «справі Марківа»
Україна ще 11 грудня 2020 року, коли в РФ заочно заарештували українського військового Віталія Марківа, направила до Генерального секретаріату Міжнародної організації кримінальної поліції інформацію про можливу провокацію Росії в цій «справі». Про це 23 грудня повідомило Міністерство внутрішніх справ.
Національне центральне бюро Інтерполу в Україні тоді попередило, що Росія спробує неправомірно використати інформаційні системи Інтерполу. «Повідомлялося, що оприлюднення в відкритих джерелах інформації наміру Слідчого Комітету РФ оголосити старшого сержанта НГУ Віталія Марківа в міжнародний розшук з використанням інструментів Інтерпол суперечить ст. 3 Статуту організації та порушує правила обробки інформації, оскільки звинувачення Віталія Марківа є необґрунтованими і політично заангажованим», – розповіли в МВС.
Інтерпол того ж дня підтвердив, що отримав інформацію.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає спроби Росії організувати фейкову справу щодо пана Марківа «дешевою провокацією». «Спроби путінського режиму організувати фейкову справу стосовно Нацгвардійця Віталія Марківа вже провалилися в суді Італії, тепер він намагається використовувати інструменти Інтерполу. Однак, Інтерпол – серйозна міжнародна організація, яка не допускає таких дешевих провокацій. Єдине, чого домігся слідком РФ – Віталій Марків поки не зможе подорожувати по Золотому кільцю Росії. Але так буде не завжди!», – сказав міністр.
Як писав ДМ, 11 грудня 2020 року Басманний суд Москви заочно арештував Віталія Марківа в справі про вбивство на Донбасі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та його перекладача Андрія Миронова, за якою його виправдав 3 листопада Апеляційний суд Мілана. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що цим рішенням Росія визнала свою роль у спробі фальсифікації справи пана Марківа. МВС вважає санкцію РФ про заочний арешт пана Марківа продовженням пропагандистської кампанії проти України та її захисників.
23 грудня Слідчий комітет РФ висунув Віталію Марківу обвинувачення нібито у вбивстві італійського репортера Андреа Роккеллі та перекладача Андрія Миронова. Російські слідчі оголосили українського військового в міжнародний розшук.
Нагадаємо, 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська у Донецькій області внаслідок мінометного обстрілу загинули італійський фотокореспондент Андреа Рокеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, французький фотожурналіст Вільям Роглон отримав поранення.
Поліція Італії у 2017 році затримала нацгвардійця Віталія Марківа, який має громадянство України та Італії, за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента.
Суд тривав з 6 липня 2018 року. 12 липня 2019-го суд Італії визнав Марківа винним у причетності до вбивства Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році та засудив до 24 років ув'язнення.
20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на рішення суду міста Павія (Італія).
У лютому 2020-го журналістка hromadske Ольга Токарюк та італійські журналісти Крістіано Тінацці, Рубен Лагаттолла та Даніло Еліа зняли документальний фільм про справу Марківа The wrong place («Не в тому місці, не в той час»). Вони знайшли нових свідків захисту і провели нові експерименти, результати яких було долучено до апеляції.
3 листопада 2020 року Апеляційний суд в Італії виправдав Віталія Марківа у справі про загибель фотографа на Донбасі. Він вийшов з в’язниці строгого режиму Опера неподалік Мілана пізно ввечері 3 листопада та повернувся до України наступного дня.
Володимир Зеленський нагородив нацгвардійця Марківа орденом «За мужність» ІІІ ступеня.