Міжнародні організації закликали розслідувати підпал авто «Схем» і можливе стеження за Ткачем

Міжнародні організації закликали розслідувати підпал авто «Схем» і можливе стеження за Ткачем

18 Серпня 2020
1979

Міжнародні організації закликали розслідувати підпал авто «Схем» і можливе стеження за Ткачем

1979
Наталка Седлецька припустила, що ці інциденти можуть бути помстою за журналістську роботу Михайла Ткача та всього проєкту.
Міжнародні організації закликали розслідувати підпал авто «Схем» і можливе стеження за Ткачем
Міжнародні організації закликали розслідувати підпал авто «Схем» і можливе стеження за Ткачем

Комітет захисту журналістів (CPJ), Міжнародна та Європейська федерації журналістів закликали українську владу ретельно розслідувати випадки залякування та нападів на журналістів програми «Схеми» – підпал авто знімальної групи проєкту розслідувань та можливе стеження за журналістом Михайлом Ткачем.

У коментарі CPJ головна редакторка «Схем» Наталка Седлецька припустила, що ці інциденти можуть бути помстою за журналістську роботу Михайла Ткача та всього проєкту. За її словами, минулого місяця журналіст отримав попередження від джерел, що його робота засмутила «високопосадовців» і вони планували стежити за ним.

«Українські органи влади повинні знайти винуватців недавнього підпалу автомобіля, яким користується програма розслідувань "Схеми", та притягнути їх до відповідальності. Влада також повинна ретельно вивчити заяви журналіста "Схем" Михайла Ткача про стеження. Повідомляючи про корупцію, журналісти-розслідувачі "Схем" роблять важливу роботу для громадськості, і влада повинна гарантувати їхню безпеку», – заявила координаторка програм CPJ в Європі та Центральній Азії Гульноза Саїд.

Генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Ентоні Белланжер назвав ці інциденти «тривожними ударами по свободі преси».

«Дуже важливо, щоб журналісти-розслідувачі могли вільно та критично повідомляти про корупцію й порушення державних чиновників. Стеження й атаки на цю команду – тривожні удари по свободі преси, які не можуть залишитися безкарними. Виражаємо солідарність з потерпілими журналістами та закликаємо владу захистити їх від цих нападів», – сказав він.

Нагадаємо, журналіст Михайло Ткач повідомив про виявлення вдома «ознак прослуховуючого пристрою» вранці 8 серпня. Він живе на останньому поверсі багатоквартирного будинку, у себе в стелі журналіст виявив отвір глибиною близько 60 см, який вів на горище, до якого є вільний доступ з кількох під'їздів. Журналісти «Схем» вирішили самотужки охороняти горище, щоб не зникли можливі докази «прослушки».

Поліція відкрила справу про порушення недоторканності приватного життя Михайла Ткача. Головна редакторка проєкту «Схеми: корупція в деталях» Наталка Седлецька розповіла, що експерти Нацполіції шукали сліди «прослушки» в будинку журналіста-розслідувача Михайла Ткача лише за допомогою «підручних» засобів та без спецтехніки. Вісім фахівців підтвердили, що в квартирі Ткача хотіли встановити «прослушку». Водночас думки експертів розходяться в тому, чи пристрій вже встигли прибрати, чи його ще не встигли встановити.

Станом на ввечір 9 серпня Національна поліція не підтвердила та не спростувала фактів прослуховування або підготовки до прослуховування в оселі журналіста, а також не перевірила його житло спеціальною технікою на предмет обладнання для прослуховування. 11 серпня Михайло Ткач подав до прокуратури скаргу на бездіяльність слідчих Національної поліції України

13 серпня Нацполіція повідомила, що після заяви журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача про ймовірне стеження 8 серпня відкрила ще одне кримінальне провадження за статтею щодо незаконного обігу та використання прихованих записувальних пристроїв. 17 серпня поліція провела слідчий експеримент, але квартиру журналіста так і не перевірили спецтехнікою.

У ніч на 17 серпня 2020 року в Броварах Київської області невідомі підпалили авто проєкту журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях», яке належить водію програми Борису Мазуру. Головна редакторка програми Наталка Седлецька вважає, що підпал пов’язаний з професійною журналістською діяльністю, яка «комусь дуже не подобається». Поліція Київської області розпочала кримінальне провадження, подію кваліфікували як умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу.

Управління державної охорони України відкинуло звинувачення Михайла Ткача про стеження за авто «Схем», повідомивши, що не стежило за автомобілем знімальної групи програми.

«Схеми» пов'язують підпал із тим, що заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов раніше оприлюднив персональні дані водіїв знімальник груп, у тому числі паспортні дані та номери машин. Сам Портнов зажадав від редакції «публічних вибачень» та додав, що продовжує щодо них «запланований комплекс законних навчально-виховних заходів».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1979
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду