12:20
Середа, 3 Червня 2020

Парламент прийняв за основу проєкт про зміни до закону про доступ до публічної інформації

1 334
Автор проєкту хоче вдосконалити положення закону «Про доступ до публічної інформації», а саме: зменшити строк оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування до 10 календарних днів.
Парламент прийняв за основу проєкт про зміни до закону про доступ до публічної інформації
Парламент прийняв за основу проєкт про зміни до закону про доступ до публічної інформації

3 червня 2020 року парламент підтримав за основу проєкт закону №2228 про внесення змін до статті 15 закону «Про доступ до публічної інформації» щодо зменшення строку оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування. За цей проєкт проголосувало 298 народних депутатів. Також народні обранці більшістю голосів вирішили розглядати цей проєкт за скороченою процедурою.

Нагадаємо, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на черговому засіданні 4 грудня 2019 року одноголосно рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу у першому читанні доопрацьований проєкт, зареєстрований народним депутатом Дмитром Микишею.

Законопроєктом пропонується внести зміни до ч.3 ст.15 закону «Про доступ до публічної інформації», якими передбачити, що проєкти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш, як за 10 календарних днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Найбільша дискусія розгорілася стосовно терміну оприлюднення. Частина депутатів наполягала, що такі документи мають оприлюднюватися протягом 10-ти робочих днів. Представник офісу уповноваженого з прав людини зазначив, що норма про 10 календарних днів звузить право громадськості на отримання інформації. На його думку, цю норму треба ретельніше доопрацювати.

Члени комітету все ж вирішили підтримати доопрацьований законопроєкт у редакції, поданій автором, а норму про термін оприлюднення винести на розгляд парламенту, або доопрацювати до другого читання.

Нагадаємо, у Верховній Раді 5 листопада було зареєстровано проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері доступу до інформації щодо вдосконалення їх окремих положень». Авторка законопроєкту - колишня журналістка, а нині народна депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк.Читайте також

Фото: prometheus

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1334
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду