17:40
Середа, 4 Грудня 2019

Комітет гуманітарної та інформполітики рекомендував парламенту проєкт змін до закону про доступ до інформації

Автор проєкту хоче вдосконалити положення Закону України «Про доступ до публічної інформації"», а саме: зменшити строк оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування до 10 календарних днів.
Комітет гуманітарної та інформполітики рекомендував парламенту проєкт змін до закону про доступ до інформації
Комітет гуманітарної та інформполітики рекомендував парламенту проєкт змін до закону про доступ до інформації

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на черговому засіданні 4 грудня 2019 року одноголосно рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу у першому читанні доопрацьований проєкт Закону №2228 про внесення змін до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо зменшення строку оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, зареєстрований народним депутатом Дмитром Микишею.

Законопроєктом пропонується внести зміни до ч.3 ст.15 закону «Про доступ до публічної інформації», якими передбачити, що проєкти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш, як за 10 календарних днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Найбільша дискусія розгорілася стосовно терміну оприлюднення. Частина депутатів наполягала, що такі документи мають оприлюднюватися протягом 10-ти робочих днів. Представник офісу уповноваженого з прав людини зазначив, що норма про 10 календарних днів звузить право громадськості на отримання інформації. На його думку, цю норму треба ретельніше доопрацювати.

Члени комітету все ж вирішили підтримати доопрацьований законопроєкт у редакції, поданій автором, а норму про термін оприлюднення винести на розгляд парламенту, або доопрацювати до другого читання.

Нагадаємо, у Верховній Раді 5 листопада було зареєстровано проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері доступу до інформації щодо вдосконалення їх окремих положень». Авторка законопроєкту - колишня журналістка, а нині народна депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
363
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду