15:00
Субота, 9 Листопада 2019

До Верховної Ради внесли законопроєкт про вдосконалення у сфері доступу до інформації

Авторка законопроєкту - колишня журналістка, а нині народна депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк.
До Верховної Ради внесли законопроєкт про вдосконалення у сфері доступу до інформації
До Верховної Ради внесли законопроєкт про вдосконалення у сфері доступу до інформації

Проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері доступу до інформації щодо вдосконалення їх окремих положень» було зареєстровано у Верховній Раді 5 листопада, повідомила Ольга Василевська-Смаглюк на своїй сторінці у Facebook.

«Цей проект має цікаву історію. Його розробляли представники громадських організації в сфері доступу до публічної інформації разом з працівниками Уповноваженого ВРУ з прав людини ще у 2016 році. Його також схвально оцінювали представники Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи “Зміцнення інформаційного суспільства в Україні” та проекту Ради Європи та Уряду Канади “Впровадження європейських стандартів в українському медіа середовищі” у 2016 році. Підготовці законопроекту передувала розробка детальної Концепції законопроекту», - повідомила вона.

Ольга Василевська-Смаглюк закликала громадські та міжнародні організації, експертів разом просувати та підтримувати законопроект №2381.

За її словами, документ пропонує такі ключові зміни:

  • удосконалити визначення публічної інформації;
  • підвищити штрафи за порушення права на доступ до публічної інформації;
  • зробити можливість направлення протоколу про адміністративне порушення посадовій особі поштою - це усуне проблему вручення протоколу у випадку небажання посадових осіб зустрічатись з контролюючим органом;
  • посилити захист осіб, які викривають суспільно необхідну інформацію;
  • розширити повноваження Уповноваженого з прав людини.

Також у законопроєкті пропонується надати Уповноваженому з прав людини можливість за підсумками перевірки, розгляду звернення видавати обов’язкові для виконання вимоги (приписи) про запобігання або усунення порушень законодавства про доступ до публічної інформації, у тому числі щодо:

  • надання запитувачу інформації;
  • форми доступу запитувача до інформації;
  • обмеження доступу до інформації з метою захисту прав третіх осіб;
  • плати за надання інформації;
  • оприлюднення інформації.

Нагадаємо, Генеральна Асамблея ООН 15 жовтня ухвалила резолюцію, якою оголосила 28 вересня Міжнародним днем загального доступу до інформації.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1122
Переглядів
Коментарі
Н
16:04 / 10 Листопада 2019
-У МВС розповіли про хитрий хід РФ щодо Мазура й попередили інших (Мали б попередити хоч коли заарештували Марківа. І чому Інтерпол "не знає" про війну РФ проти України? Чому світ не знає,чому Україна "тікає" від РФ? Врешті,і в Україні не всі знають про це,як не знають,що Москва виставляє перед світом українців вкрай негативно.) -"Осталось украинцам помочь":Галкин распек российских пропагандистов ...каждый телеканал говорит только об Украине.- (Коли держава напрацює реальну картину в інформаційному полі стосовно російсько-української війни,щоб сталася деокупація? Буде заявлено офіційно,що Мінські угоди були підписані під тиском військової сили?Буде дозволена критика західних партнерів стосовно підтримки резолюції РБ ООН без Криму? Скільки років Міжнародний суд буде досліджувати чи спонсорує РФ тероризм на Донбасі?Чи визнає "миротворцем"/"посередником"?) Від цього залежить суверенітет і буття України.
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
19 Листопада 2019
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду