Арсен Аваков відповідає за результат справи Шеремета – Зеленський
Арсен Аваков відповідає за результат справи Шеремета – Зеленський
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відповідальний за розслідування кримінального провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції.
«Це дійсно його справа і він відповідальний за результат цієї справи <...> Його сьогоднішня відповідальність – справа Шеремета. Він почав цю справу, він повинен її довести до кінця. До результату, щоб усі, хто дійсно вбив Шеремета, були покарані», – сказав він.
За його словами, якщо слідство та суд доведе вину підозрюваних у цій справ, то «вони сядуть в тюрму». «Якщо ні, будуть нести відповідальність ті люди, які довели цю справу до суду й звинуватили невинних людей», – говорить пан Зеленський.
Він уточнив, що готовий нести повну відповідальність, якщо слідство було неправильним, були великі помилки й «було щось спеціально спрямоване проти цих людей (підозрюваних, – ДМ)».
«Я готовий робити серйозні кадрові висновки щодо цих людей. І без цього не обійдеться. Де я можу впливати», – сказав президент.
Він також додав, що прийшов на брифінг правоохоронців щодо цієї справи, який відбувся 12 грудня 2019 року, бо його запросили.
«Справа Шеремета більш складна. Однозначна вона чи ні – я теж не знаю. Мене запросили (на брифінг, – ДМ) – я прийшов. Дійсно, я прийшов, тому що я хочу бути запрошеним на всі гучні справи. Усі резонансні справи, куди будуть запрошувати президента і чекати моєї підтримки, я буду приходити <...> Мені сказали, що знайшли ймовірних вбивць і затягнули мене в це»», – сказав Володимир Зеленський.
Крім того, він розповів, що сподівається на справедливий вирок у справі Катерини Гандзюк.
«Люди, які вбили – посаджені. Є питання – хто замовив? У нас є відповіді. Ми знаємо, хто замовив. Зараз ця справа вже повністю передана до суду. Суд, я впевнений, дасть справедливий вирок і замовники – не замовник – сядуть за ґрати. Останній крок залишився – це суд. Суд повинен бути незалежним і надати незалежний вирок. Тиснути на суд не можемо, але будемо робити, щоб все було справедливо. І ці люди обов’язково сядуть в тюрму», – повідомив він.
Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».
12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.
За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета.
16 грудня 2019 року проєкт «Слідство.Інфо», який отримав від джерел текст експертизи, повідомив, що її результати є суперечливими та неоднозначними. Зокрема, четверо експертів, серед яких іноземець, підписали висновки, які «суперечать один одному». У поліції, своєю чергою, відкинули звинувачення щодо суперечливості результатів експертиз.
26 лютого представники групи слідчих, які здійснюють досудове розслідування у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, повідомили, що поліція розсекретить матеріали понад 500 негласних слідчих дій.
2 березня 2020 року тоді ще генеральний прокурор України Руслан Рябошапка сказав, що правоохоронці активно працюють над розслідуванням кримінального провадження щодо вбивства журналіста, однак наразі вони не мають інформації, яку можна розголосити.
30 березня досудове розслідування справи Шеремета продовжили до 12 червня 2020 року.
На початку квітня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що вважає, що через два місяці буде «якийсь результат» у справі про вбивство Павла Шеремета.
Фото: Дзеркло тижня