Суд скасував наданий ДБР дозвіл на доступ до даних журналістів «Схем»

Суд скасував наданий ДБР дозвіл на доступ до даних журналістів «Схем»

12 Листопада 2019
1035
12 Листопада 2019
16:10

Суд скасував наданий ДБР дозвіл на доступ до даних журналістів «Схем»

1035
Київський апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу журналістів проєкту «Схеми: корупція в деталях» на рішення суду, яким слідчим Державного бюро розслідувань було надано доступ до редакційної комунікації й інших даних журналістів програми. 12 листопада суд скасував цей дозвіл.
Суд скасував наданий ДБР дозвіл на доступ до даних журналістів «Схем»
Суд скасував наданий ДБР дозвіл на доступ до даних журналістів «Схем»

Про це пише «Радіо Свобода».

Суд також призначив повторний розгляд клопотання слідчих у суді першої інстанції – Печерському районному суді міста Києва.

«...Тимчасовий доступ до документів з можливістю їхнього вилучення в копіях, які знаходяться у розпорядженні Радіо Свобода, скасувати. Постановити нову ухвалу, якою призначити новий розгляд у суді першої інстанції клопотання слідчого Сегеди про надання слідчому та групі слідчих у кримінальному провадженні … тимчасовий доступ до документів з можливістю їхнього вилучення, які знаходяться у розпорядженні Радіо Свобода. Ухвала оскарженню не підлягає», – повідомила суддя Ольга Юрдига на засіданні.

На засіданні були присутні прокурор Генеральної прокуратури Дмитро Кривов'яз та слідчий ДБР Павло Сегеда, від коментарів вони відмовились. У залі суду знаходилися також представники місії ОБСЄ в Україні.

Адвокатка ІРРП Віра Крат прокоментувала ймовірний ризик, що Печерський суд повторно надасть доступ до документів редакції: «Я не виключаю, але я маю надію, що наші аргументи будуть заслухані та прийняті… Це буде інший склад Печерського суду. Я, як адвокат, не можу говорити про упередженість конкретного суду. Якщо будуть підстави говорити про упередженість конкретного судді – ми це питання будемо розглядати».

Як писав ДМ, у розслідуванні «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента» журналісти програми «Схеми» (спільний проєкт Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») припустили, що п'ятий президент України Петро Порошенко зі своїми супутниками міг літати на Мальдівські острови під вигаданими прізвищами і не проходити паспортний і митний контроль.

Управління державної охорони (УДО) засекретило інформацію щодо того, чи забезпечували його співробітники заходи охорони під час відпочинку президента України Петра Порошенка на Мальдівських островах з 1 по 8 січня.

У ДБР 6 серпня повідомили, що розслідують можливі факти організації незаконного переправлення через український державний кордон колишнього президента України. Досудове розслідування проводять за статтями «службове підроблення», «незаконне переправлення осіб через державний кордон України», «використання завідомо підробленого документа». Імені колишнього президента в повідомленні не вказано, проте «Радіо Свобода» стало відомо, що йдеться про Порошенка. 

Печерський районний суд Києва 17 жовтня надав слідчим Державного бюро розслідувань доступ до редакційної комунікації й інших даних журналістів програми «Схеми: корупція в деталях» (спільного проєкту «Радіо Свобода» і каналу «UA:Перший»). Зокрема, слідчі отримали дозвіл на доступ до низки інших внутрішньоредакційних даних – графіку роботи журналістів, операторів і водіїв, даних щодо оплати їхньої праці. Журналісти стверджують, що рішення ухвалене в рамках провадження щодо відпочинку Петра Порошенка на Мальдівах.

Редакція програми «Схеми» вважає надмірним обсяг даних журналістів, дозвіл на доступ до яких отримало ДБР. «Схеми» додали, що не вбачають можливим надавати слідству внутрішню редакційну інформацію, яка, вочевидь, не має стосунку до суті кримінальної справи та несе ризики розкриття журналістських джерел.

У ДБР запевнили, що «ніколи не збирали та не будуть збирати конфіденційні дані про журналістів», включаючи джерела отримання інформації журналістами. Також ДБР не збирається проводити обшуки. ДБР пояснило, що слідчі затребують у «Радіо Свобода» дані, які стосуватимуться виключно матеріалів програми «Схеми: корупція в деталях» – «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента Порошенка».

Київський апеляційний суд переніс на 5 листопада розгляд апеляційної скарги програми «Схеми» на ухвалу Печерського районного суду, якою слідчим Державного бюро розслідувань надали дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації та інших даних журналістів програми. Проте 5 листопада Київський апеляційний суд переніс засідання на 12 листопада через неявку прокурора Генеральної прокуратури України.

Фото: Радіо Свобода

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1035
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду