Суд переніс розгляд апеляції «Схем» на рішення щодо доступу до даних журналістів на 5 листопада

Суд переніс розгляд апеляції «Схем» на рішення щодо доступу до даних журналістів на 5 листопада

25 Жовтня 2019
1250

Суд переніс розгляд апеляції «Схем» на рішення щодо доступу до даних журналістів на 5 листопада

1250
Київський апеляційний суд переніс на 5 листопада розгляд апеляційної скарги програми «Схеми» на ухвалу Печерського районного суду, якою слідчим Державного бюро розслідувань надали дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації та інших даних журналістів програми.
Суд переніс розгляд апеляції «Схем» на рішення щодо доступу до даних журналістів на 5 листопада
Суд переніс розгляд апеляції «Схем» на рішення щодо доступу до даних журналістів на 5 листопада

Відповіне рішення оголосила на засіданні 25 жовтня суддя Ольга Юрдига, передає «Радіо Свобода».

Перенесення у суді пояснили тим, що досі не отримали матеріали справи з Печерського суду. Окрім того, Державне бюро розслідувань та Генпрокуратура начебто не були повідомлені про засідання.

«Суд діє в рамках чинного законодавства, яке передбачає, що після отримання апеляційної скарги судове засідання має бути призначене протягом трьох днів. Апеляційна скарга була подана у другій половині дня 23 жовтня, тому суд призначив засідання в межах встановленого строку. Зрозуміло, що в такий термін справа з Печерського суду не могла надійти. Це – загальна практика. Але – суд виконав вимоги закону», – пояснила адвокатка журналістів Віра Крат.

Як писав ДМ, у розслідуванні «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента» журналісти програми «Схеми» (спільний проєкт Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») припустили, що п'ятий президент України Петро Порошенко зі своїми супутниками міг літати на Мальдівські острови під вигаданими прізвищами і не проходити паспортний і митний контроль.

Управління державної охорони (УДО) засекретило інформацію щодо того, чи забезпечували його співробітники заходи охорони під час відпочинку президента України Петра Порошенка на Мальдівських островах з 1 по 8 січня.

У ДБР 6 серпня повідомили, що розслідують можливі факти організації незаконного переправлення через український державний кордон колишнього президента України. Досудове розслідування проводять за статтями «службове підроблення», «незаконне переправлення осіб через державний кордон України», «використання завідомо підробленого документа». Імені колишнього президента в повідомленні не вказано, проте «Радіо Свобода» стало відомо, що йдеться про Порошенка. 

Печерський районний суд Києва 17 жовтня надав слідчим Державного бюро розслідувань доступ до редакційної комунікації й інших даних журналістів програми «Схеми: корупція в деталях» (спільного проєкту «Радіо Свобода» і каналу «UA:Перший»). Зокрема, слідчі отримали дозвіл на доступ до низки інших внутрішньоредакційних даних – графіку роботи журналістів, операторів і водіїв, даних щодо оплати їхньої праці. Журналісти стверджують, що рішення ухвалене в рамках провадження щодо відпочинку Петра Порошенка на Мальдівах.

Редакція програми «Схеми» вважає надмірним обсяг даних журналістів, дозвіл на доступ до яких отримало ДБР. «Схеми» додали, що не вбачають можливим надавати слідству внутрішню редакційну інформацію, яка, вочевидь, не має стосунку до суті кримінальної справи та несе ризики розкриття журналістських джерел.

У ДБР запевнили, що «ніколи не збирали та не будуть збирати конфіденційні дані про журналістів», включаючи джерела отримання інформації журналістами. Також ДБР не збирається проводити обшуки. ДБР пояснило, що слідчі затребують у «Радіо Свобода» дані, які стосуватимуться виключно матеріалів програми «Схеми: корупція в деталях» – «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента Порошенка».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1250
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду