Суд ухвалив повернути Яневському скаргу на бездіяльність слідчого в справі щодо Мендель
Суд ухвалив повернути Яневському скаргу на бездіяльність слідчого в справі щодо Мендель
Суддя Вікторія Сергіївна Жовноватюк винесла рішення повернути скаргу заявнику. Про це йдеться в ухвалі Солом'янського районного суду Києва.
У документі зазначається, що скаргу не прийняли через порушення строків її подання.
«Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК України, але із клопотанням про поновлення пропущеного строку», - повідомляється в ухвалі.
В ефірі skrypin.ua Данило Яневський повідомив позицію свого адвоката щодо цієї ухвали.
«Адвокат по пунктах сказав, що це рішення протиправне і юридичний нонсенс. Зокрема тому, що це рішення ухвалювалось без виклика мене, подавача цієї скарги, до суду. Адвокат сказав, що коли ми побачимо рішення, яке вишлють поштою, то будемо вирішувати, що робити далі. Варіантів є декілька: переподати в інший районний суд, також можемо подати звернення до Вищої ради правосуддя щодо цієї судді, але тільки тоді, коли ми отримаємо на руки цей текст. І він сказав, що це грубе порушення ст. 214 кримінально-процесуального кодексу, яке є імперативною нормою: прийшов папір – повинні автоматично включити в реєстр. Ми дякуємо судді Вікторії Сергіївні, ми не злізимо з цієї теми», - зазначив Яневський.
Як писав ДМ, Данило Яневський 7 жовтня подав заяву до Солом’янського управління поліції. Він поскаржився правоохоронцям, що речниця президента України Юлія Мендель перешкоджає роботі журналістів. Яневський просив поліцію внести його заяву до ЄРДР за ч.2, ч.3 ст. 171 ККУ та почати досудове розслідування.
15 жовтня журналіст подав до суду скрагу на бездіяльність слідчого, оскільки не отримав повідомлення про початок досудового розслідування.
Заява Яневського до правоохоронних органів була викликана, зокрема, тим, що наприкінці вересня Юлія Мендель штовхнула журналіста «Схем» Сергія Андрушка, намагаючись «захистити» президента Володимира Зеленського та голову ОП Андрія Богдана від незручних запитань.
Наступного дня речниця пояснила, що «зупиняла» журналіста, бо той «втручався в особистий простір» першої особи держави. Але, вочевидь, вона робила це занадто наполегливо.
Про перешкоджання журналістській діяльності з боку речниці президента України заявили ще троє журналістів: Крістофер Міллер з «Радіо Свобода», Наталія Шимків з видання «Лівий берег» та Данило Яневський, який заявив, що написав на пані Мендель заяву до поліції.
Вибачитися за некоректну поведінку з боку Офісу президента та Мендель закликала Національна спілка журналістів. Спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» висловила вимогу звільнення речниці за непрофесійність. Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» закликав Зеленського публічно відреагувати на «загрозливе» перешкоджання роботі журналістів.
Єдиною реакцією на заклики медійників був жарт президента. Через декілька днів після скандалу, розпочинаючи брифінг, Зеленський звернувся до Мендель: «Юля, ви сьогодні нікого не штовхали?».
5 жовтня речниця президента Юлія Мендель у коментарі журналісту Максиму Опанасенку сказала, что Сергій Андрушко не натякав їй, що ображається, і закликала «говорити не тільки про свободу слова, а й про стандарти журналістики», налагоджувати діалог. Андрушко на це повідомив, що готовий до діалогу, але з новим речником президента.
Члени Ради зі свободи слова закликали президента вжити заходів щодо ситуації з Мендель для налагодження комунікації.
10 жовтня під час пресмарафону Володимир Зеленський сказав, що захищає свою речницю Юлію Мендель в інциденті з українськими журналістами. Він сказав, що Юлія Мендель зробила помилку як будь-яка жива людина, водночас нагадав, що журналіст проєкту «Схеми» Сергій Андрушко раніше часто потрапляв у подібні ситуації, бо поводить себе некоректно.
Редакція «Схем», своєю чергою, відкинула звинувачення, що Сергій Андрушко вів себе неетично та «накидувався» на когось.