ІМІ зафіксував в Україні 14 порушень свободи слова в квітні
Про це йдеться в щомісячному моніторингу ІМІ «Барометр свободи слова».
Зазначається, що основним типом порушення прав журналістів стали випадки перешкоджання законній журналістській діяльності – 8 (березень – 15, лютий – 11, січень – 7).
«Загалом порушення свободи слова експерти ІМІ зафіксували в дев’яти регіонах. Регіонами-лідерами за кількістю порушень стали Київ та Дніпро, де зафіксовано по три випадки відповідно. Далі за кількістю порушень ідуть Одещина з двома випадками та з одиничними випадками Волинь, Житомир, Запоріжжя, Львів, Рівне та Чернігів», – йдеться в повідомленні.
Агресорами та порушниками переважно були приватні особи, правоохоронці та місцева влада.
Експерти ІМІ заявили, що другий тур виборів президента України пройшов загалом з дотриманням законних професійних прав журналістів: було зафіксовано лише один випадок порушення свободи слова.
«Порушення сталося в Запоріжжі, де поліцейська намагалася заборонити журналісту інтернет-видання “Depo.Запоріжжя” зйомку на одній з дільниць. Проте інцидент було вичерпано після пояснення поліцейській», – додали в ІМІ.
Крім того, у квітні ІМІ зафіксував по одному випадку:
- побиття – у Одесі депутат облради від Опозиційного блоку Роман Сеник вдарив ногою по обличчю редактора сайту «Мегафон» і кореспондента видання «Громадське слідство» Богдана Осинського;
- погроз – у Одесі невідомий заявив про мінування телекомпанії «7 канал»;
- пошкодження майна журналіста – у Дніпрі невідомі спалили автомобіль головного редактора газети «Зоря» Володимира Пісоцького;
- обшуку – редакція Finance.ua повідомила, що правоохоронці обшукали їхній офіс;
- обмеження доступу до інформації – посадовці Рівненського міського УЖКГ відмовилися надати журналістці «Четвертої влади» Вікторії Максимчук доступ до інформації;
- судового позову проти журналіста – стягнення з головного редактора «Цензор.нет» Юрія Бутусова моральної шкоди в загальному розмірі 357 тис. 408 гривень через пост у Facebook.
З початку року ІМІ зафіксував 41 випадок перешкоджання, 10 випадків погроз, сім випадків обмеження доступу до інформації, шість – кібератак, чотири випадки побиття та один – цензури.
Нагадаємо, Інститут масової інформації повідомив, що другий тур виборів Президента України 21 квітня відбувся з дотриманням законних професійних прав журналістів. Експерти зафіксували лише один випадок порушення свободи слова – у Запоріжжі.
Фото: ІМІ