Посольство України у РФ звернулося до ФСБ та Москалькової щодо візитів Денісової до українських в'язнів

Посольство України у РФ звернулося до ФСБ та Москалькової щодо візитів Денісової до українських в'язнів

25 Червня 2018
1132

Посольство України у РФ звернулося до ФСБ та Москалькової щодо візитів Денісової до українських в'язнів

1132
Посольство України просить надати українському омбудсмену можливість першочергового візиту до Олега Сенцова, Володимира Балуха, Станіслава Клиха та Олександра Кольченка.
Посольство України у РФ звернулося до ФСБ та Москалькової щодо візитів Денісової до українських в'язнів
Посольство України у РФ звернулося до ФСБ та Москалькової щодо візитів Денісової до українських в'язнів

Про це повідомляється на офіційній сторінці Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової у Facebook.

«Посольство України у РФ звернулося до Федеральної служби безпеки РФ, Федеральної служби виконання покарання РФ та до Уповноваженого з прав людини у РФ з проханням надати мені можливість першочергового візиту до Олега Сенцова, Володимира Балуха, Станіслава Клиха та Олександра Кольченка», - йдеться у повідомленні.

У повідомленні омбудсмена також зазначено, що українська сторона нагадала згаданим російським службам про виконання Статті 13 Консульської конвенції між Україною та РФ в частині, що «стосується своєчасного повідомлення українських консульських посадових осіб про затримання, арешт або будь-яке інше обмеження свободи громадян України, а також реалізації права будь-якої консульської посадової особи на відвідування громадянина держави, яку представляє».

Як відомо, з 15 червня український омбудсмен перебувала на території Росії, щоб відвідати українських політв'язнів, у тому числі голодуючого Олега Сенцова. Проте їй відмовили, спочатку не називаючи причин, а потім посилаючись на те, що у затриманого в анексованому РФ Криму Сенцова нібито російське громадянство.

25 червня адвокат Сенцова Дмитро Дінзе оприлюднив довідку Управління Федеральної служби виконання покарань по Ямало-Ненецькому округу Міністерства юстиції РФ, в якій зазначено, що Сенцов є громадянином України.

Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.

25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Росія наполягає, що Сенцов є її громадянином, сам засуджений наголошує, що після анексії Криму не отримував російського громадянства.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Керівництво російської колонії у Лабитнангі пригрозило Сенцову примусовим годуванням. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехіїросійські письменники та науковціПАРЄPEN Internationalрежисери Франції, Посольство США в УкраїніЄвросоюзОБСЄAmnesty InternationalМЗС КанадиМЗС ВеликобританіїМЗС ЛитвиСейм Польщі, посли «Великої сімки» та ін.

15 червня російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що стан здоров’я українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує понад місяць, «задовільний». За її словами, Сенцов «не втратив ваги».

20 червня Європейський суд з прав людини закликав уряд Росії надати інформацію про стан здоров’я Олега Сенцова. Як заявили в українському Мін'юсті, ЄСПЛ може застосувати фінансові санкції щодо Росії, якщо уряд не надасть інформацію про стан здоров’я ув'язненого режисера та не допустить до нього українського омбудсмена Людмилу Денісову.

Також 20 червня Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що готовий подати прохання про помилування Олега Сенцова. Сам Сенцов заявив, що не писатиме прохання про помилування.

22 червня адвокат Олега Сенцова - Дмитро Дінзе - повідомив українському омбудсмену про погіршення стану свого підзахисного: Сенцов майже не встає з ліжка, у нього, за словами лікарів, відмовляють рецептори.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1132
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду