З самого початку було зрозуміло, що Росія буде «грати з допуском» українського омбудсмена до політв'язнів - Клімкін
З самого початку було зрозуміло, що Росія буде «грати з допуском» українського омбудсмена до політв'язнів - Клімкін
Про це він заявив на брифінгу 23 червня в рамках робочої поїздки до Львівської області, повідомляє «Укрінформ».
«Тиснемо усіма можливими засобами, в тому числі за допомогою наших друзів, союзників і партнерів», - сказав Клімкін.
Він зазначив, що з самого початку всім було зрозуміло, що Росія буде «грати з допуском» українського омбудсмена до політв'язнів в Росії.
«Вони (російська влада - ред.) там придумують все що завгодно, наприклад, що у Олега (Сенцова - ред.) громадянство російське, або у Саші Кольченко», - додав Клімкін.
Він висловив надію, що українська сторона зрештою отримає допуск до політв'язнів, але, «на жаль, не відразу».
«Будемо тиснути далі. Зараз вони говорять про певний плані (відвідувань - ред.) ... Я вірю тільки в чіткі політичні рішення. У Росії ці політичні рішення приймає одна людина. Але ми повинні все ж переконатися, в якому фізичному і головне психологічному стані знаходяться наші хлопці. Поки щодо Олега (Сенцова - ред.) є тільки те, що сказав адвокат. Цього, звичайно, мало», - підкреслив Клімкін.
Як повідомлялося, український омбудсмен Людмила Денисова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв'язнями - Олегом Сенцовим, Романом Сущенком, Миколою Карпюком.
Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Росія наполягає, що Сенцов є її громадянином, сам засуджений наголошує, що після анексії Криму не отримував російського громадянства.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Керівництво російської колонії у Лабитнангі пригрозило Сенцову примусовим годуванням. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки» та ін.
15 червня російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що стан здоров’я українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує понад місяць, «задовільний». За її словами, Сенцов «не втратив ваги».
20 червня Європейський суд з прав людини закликав уряд Росії надати інформацію про стан здоров’я Олега Сенцова. Як заявили в українському Мін'юсті, ЄСПЛ може застосувати фінансові санкції щодо Росії, якщо уряд не надасть інформацію про стан здоров’я ув'язненого режисера та не допустить до нього українського омбудсмена Людмилу Денісову.
Також 20 червня Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що готовий подати прохання про помилування Олега Сенцова. Сам Сенцов заявив, що не писатиме прохання про помилування.
22 червня адвокат Олега Сенцова - Дмитро Дінзе - повідомив українському омбудсмену про погіршення стану свого підзахисного: Сенцов майже не встає з ліжка, у нього, за словами лікарів, відмовляють рецептори.