У США заявили, що шоковані відмовою Росії пустити українського омбудсмена до Сенцова та інших політв'язнів

У США заявили, що шоковані відмовою Росії пустити українського омбудсмена до Сенцова та інших політв'язнів

6 Липня 2018
1513

У США заявили, що шоковані відмовою Росії пустити українського омбудсмена до Сенцова та інших політв'язнів

1513
Офіційний Вашингтон заявив про негативне ставлення до того, що Росія повторно відмовила українському омбудсмену Людмилі Денісовій у доступі до ув'язненого Олега Сенцова та інших українців, яких незаконно утримують у РФ.
У США заявили, що шоковані відмовою Росії пустити українського омбудсмена до Сенцова та інших політв'язнів
У США заявили, що шоковані відмовою Росії пустити українського омбудсмена до Сенцова та інших політв'язнів

Про це заявив під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Геррі Кеміен, повідомляє «Укрінформ».

«Сполучені Штати шоковані тим, що Росія знову відмовила в запиті українському омбудсмену на відвідування ряду незаконно ув'язнених у Росії українців, у тому числі кримського кінорежисера Олега Сенцова, який продовжує голодування», - сказав він.

Кеміен також зазначив, що США знову висловлюють стурбуваність «з приводу відновлення в Криму практики карального психіатричного ув'язнення». Останньою жертвою такого переслідування, як нагадав представник США, став кримськотатарський блогер Нариман Мемедемінов, якого 29 червня щонайменше на 20 днів, за словами його адвоката, помістили в психіатричну лікарню для «обстеження».

«Ми вкотре закликаємо Російську Федерацію звільнити понад 60 українців, яких вона несправедливо ув'язнила, покласти край кампанії проти кримських татар, етнічних українців та представників інших етнічних меншин на півострові й припинити окупацію Криму», - заявив представник США.

Нагадаємо, всього у Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів.

Як повідомляв «Детектор медіа», український омбудсмен Людмила Денісова перебувала в РФ у червні два тижні згідно з домовленостями президентів України та РФ про відвідування ув'язнених. Проте їй не вдалося відвідати жодного.

Як відомо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Керівництво російської колонії у Лабитнангі пригрозило Сенцову примусовим годуванням. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехіїросійські письменники та науковціПАРЄPEN Internationalрежисери Франції, Посольство США в УкраїніЄвросоюзОБСЄAmnesty InternationalМЗС КанадиМЗС ВеликобританіїМЗС ЛитвиСейм Польщі, посли «Великої сімки» та ін.

15 червня російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що стан здоров’я українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує понад місяць, «задовільний». За її словами, Сенцов «не втратив ваги».

22 червня адвокат Дмитро Дінзе повідомив українському омбудсмену про погіршення стану свого підзахисного: Сенцов майже не встає з ліжка, у нього, за словами лікарів, відмовляють рецептори. Також адвокат повідомляв, що у Сенцова проблеми із серцем та нирками.

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити політв’язня Сенцова. У Кремлі заявили, що Олег Сенцов не може бути помилуваний на підставі офіційного прохання, яке надіслав генеральний секретар. Сам Сенцов заявив, що не писатиме прохання про помилування. 

Активісти в Україні й усьому світі продовжують вимагати від Росії і президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції відбуваються в різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1513
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду