Українські журналісти розпочинають кампанію солідарності з Миколою Семеною
Українські журналісти розпочинають кампанію солідарності з Миколою Семеною
Відповідне звернення Спілки спрямоване до уряду Російської Федерації. Також НСЖУ закликала висловитися на підтримку Миколи Семени Союз журналістів Росії, Міжнародну федерацію журналістів та Представника ОБСЄ з питань свободи медіа Дуню Міятович.
Зазначимо, що проти журналіста порушено кримінальну справу і взято підписку про невиїзд.
«Детектор медіа» публікує повний текст звернення НСЖУ та українських медійних організацій до уряду РФ мовою оригіналу:
«Правительству Российской Федерации
Национальный союз журналистов Украины призывает посодействовать урегулированию ситуации, связанной с известным крымским журналистом Николаем Семеной.
Наш коллега имеет большой опыт сотрудничества с авторитетными медиа Украины и России, много лет пребывает в рядах Национального союза журналистов Украины, является Заслуженным журналистом Украины (награжден в 2009 г).
Поскольку Николай Семена пенсионер, по состоянию здоровья ему сложно в российском суде защищать свои права (а сейчас он является фигурантом дела, в котором предъявляются претензии к его публикациям).
Международная и Европейская федерации журналистов также выражают солидарность с нашим крымским коллегой. А свою озабоченность делом против Николая Семены выражала Представитель ОБСЕ по вопросам свободы СМИ Дунья Миятович.
Призываем разрешить Николаю Семене выехать из Крыма на материковую Украину с целью лечения.
Первый секретарь НСЖУ Сергей Томиленко
К обращению присоединяются:
Общественная организация «Детектор медиа» (глава Наталия Лигачева)
Общественная организация «Институт массовой информации» (исполнительный директор Оксана Романюк)
Общественная организация «Центр демократии и верховенства права» (директор Тарас Шевченко)
Независимый медиа-профсоюз Украины (и. о. главы Сергей Штурхецкий)»
Нагадаємо, що у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд. 28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що пана Семену можуть узагалі позбавити свободи пересування.
Міжнародна та Європейська федерації журналістів раніше вже повідомляли про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.