Розвіяти спекуляції навколо вбивства Бузини може тільки негайне розкриття цього злочину - очільник НСЖУ

Розвіяти спекуляції навколо вбивства Бузини може тільки негайне розкриття цього злочину - очільник НСЖУ

17 Квітня 2015
1944

Розвіяти спекуляції навколо вбивства Бузини може тільки негайне розкриття цього злочину - очільник НСЖУ

1944
Розвіяти спекуляції навколо вбивства Бузини може тільки негайне розкриття цього злочину - очільник НСЖУ
Розвіяти спекуляції навколо вбивства Бузини може тільки негайне розкриття цього злочину - очільник НСЖУ

Перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко заявляє, що убивство скандально відомого журналіста Олеся Бузини - це виклик для правоохоронців і відповіддю має бути негайне розкриття цього злочину. Таку думку він висловив у ефірі Радіо «Вести», повідомляє прес-служба НСЖУ.

 

«Зараз можна говорити про безліч версій і спекуляцій на цьому питанні - чи це політичне вбивство чи ні. Але відповіддю має бути негайне оперативне розкриття цього злочину. На жаль, безкарність - це вже система в Україні. Маємо сотні злочинів проти журналістів, з яких розкриті одиниці», - сказав Сергій Томіленко.

 

За його словами, діяльність Олеся Бузини була досить специфічною і викликала як засудження, так і захоплення.  «Але смерть не може бути розплатою за будь-які помилки», - наголосив він.

 

На запитання, чи ця подія може призвести до самоцензури в журналістському середовищі, Сергій Томіленко зауважив, що радше це привід до об'єднання і солідарності. «Маємо об'єднуватися і вимагати, аби влада гарантувала безпеку роботи журналістів і реагування на порушення прав колег. Зараз ми не фіксуємо системного тиску на свободу слова. Є окремі прояви, але говорити про тиск, зокрема, щодо змісту, не можна. Мова іде не стільки про цензуру, як про питання: наскільки безпечно бути журналістом в Україні», - зауважив очільник Спілки.

 

Сергій Томіленко навів приклад побиття силовиками фотокореспондента в Черкасах під час подій Євромайдану, яки досі злочин не розкрито: «Я мав розмову з представником обласного управління міліції і порушив питання, що за неможливості розкриття злочину керівник міліції мав хоча б вибачитися перед журналістом, на що була відповідь, мовляв, то це потрібно перед кожним, кого побив міліціонер, вибачатися? Тобто, система не міняється...».

 

Нагадаємо, 16 квітня близько 13.30 у Києві, у дворі власного буденку по вул. Дегтярівській, було вбито скандально відомого журналіста Олеся Бузину.  Очевидці злочину повідомили про двох чоловіків, які здійснивши кілька пострілів, швидко поїхали на машині з іноземними номерами. Міліція заявляє, що  Олеся Бузину, за попередніми даними, застрелили з пістолета ТТ, і говорить про сім свідків вбивства. Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Києві вважає основною версією вбивства журналіста Олеся Бузини його професійну діяльність.

 

Президент України Петро Порошенко заявив, що вимагає від правоохоронних органів у найкоротший термін розкрити вбивства Олеся Бузини і  Олега Калашникова, але й інформувати суспільство про хід слідства.

 

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович заявила, що засуджує вбивство Олеся Бузини, вчинене у Києві і висловила співчуття родині та колегам загиблого.

 

У Держдепі США засудили вбивства Олеся Бузини та колишнього народного депутата від Партії регіонів Олега Калашникова, але відмовились коментувати запитання про можливі політичні причини вбивств.

 

Олесь Бузина був відомий своїми провокативно українофобськими заявами у ЗМІ та публічними скандалами. Був кандидатом у народні депутати України по мажоритарному київському міському виборчому округу № 223 від партії «Русский блок». З червня 2006 року він співпрацював з видавничим домом Ріната Ахметова «Сьогодні Мультімедіа» - працював спеціальним кореспондентом газети «Сегодня». 13 січня  був призначений шеф-редактором газети «Сегодня», але на початку березня звільнився, сам пан Бузина заявив, що пішов з посади через «цензуру» і заборону брати участь у шоу.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1944
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду