Чому я раптом захотів бути на пресконференції президента Зеленського

Чому я раптом захотів бути на пресконференції президента Зеленського

20 Грудня 2023
2671
20 Грудня 2023
23:35

Чому я раптом захотів бути на пресконференції президента Зеленського

Олег Джолос
викладач Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, кандидат наук із соціальних комунікацій
2671
Коли з журналісткою говорять таким тоном, хочеться бути поряд із нею.
Чому я раптом захотів бути на пресконференції президента Зеленського
Чому я раптом захотів бути на пресконференції президента Зеленського

За більше ніж 20-років у журналістиці достатньо набігався з мікрофоном і диктофоном із фотоапаратом. Був на пресконференціях у чотирьох президентів України, на двох навіть вдалося питання поставити, а в останні роки є уважним глядачем цих важливих заходів.

Переконаний, що саме пресконференція, тим більше у прямому ефірі, дозволяє журналістам виконувати одне з найважливіших завдань: ставити запитання, які цікавлять суспільство, і які не дуже або зовсім не хоче чути влада.

У цілому вважаю цьогорічну пресконференцію Володимира Зеленського абсолютно на часі. За великим рахунком, я для себе почув відповіді на ті запитання, які мене цікавили. Принаймні на головні з них.

Але спонукала мене до цього допису, скажімо так, культура діалогу, а саме — спілкування президента України з журналісткою видання «Дзеркало тижня» Інною Ведерніковою.

Вона, до речі, не назвалася, але, почувши перед цим назву видання та побачивши журналістку, я її впізнав. Дуже давно, ще з «золотих часів» друкованих медіа, читаю «Дзеркало тижня» й окрім Рахманіна, Мостової, Вергеліса знав в обличчя і Ведернікову. Особисто з нею не знайомий, але, думаю, ми могли перетинатися  на заходах для журналістів у Донецьку наприкінці 90-х — на початку 2000-х.

Інна, як на мене, висококласна інтерв’юерка, фахова, більш ніж досвідчена журналістка-експертка у сфері політики, можливо, навіть одна з кращих в Україні у цій царині, тому я очікував від неї непростого запитання для голови держави. Запитань виявилося… аж три в одному. І сформулювала вона його на самому початку, як тільки опинилася біля мікрофона: «Як нам не здати Україну і перемогти?...».

Далі вже була деталізація за трьома аспектами в контексті цього питання: про ефективність управління державою, об’єднання країни та боротьбу з корупцією під час війни. Погоджуюся, що деталізація була, можливо, занадто конкретизованою чи то персоналізованою, але конкретики зажадав сам президент.

А далі їхній діалог, чи то більше монолог, нагадав мені скандал, який спалахнув на пресконференції президента Ющенка у 2005 році. Тоді, нагадаю, третій президент доволі різко, якщо не сказати образливо, відповів на запитання на той час журналіста інтернет-видання «Українська правда» Сергія Лещенка щодо статків і надто зухвалої поведінки сина глави держави.

Звісно, ці випадки некоректно порівнювати, бо питання Лещенка певним чином стосувалося приватного життя сина президента, а питання Ведернікової — долі країни, яка захищається від озброєного до зубів агресора та яка щодня втрачає людей. Тому, думаю ми всі хотіли почути відповідь на запитання «як не здати Україну та перемогти?».

А почули про… Діму, Юлю, Настю, про те, що «важливо бути начитаними, але краще бути освіченими»… Все це змусило мене на деякий час припинити слухати, про що далі йшлося, а вишукувати очима в залі журналістку «Дзеркала тижня»… Навіть захотілося  з’явитися на цю пресконференцію й опинитися поруч з Інною Ведерніковою. Щоб просто підтримати її та подякувати за мужність і відданість професії журналіста.

Ще дозволю собі нагадати, що вже за кілька днів після суперечки у липні 2005-го президент Ющенко написав листа «Українській правді»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2671
Читайте також
20.03.2024 09:00
Олег Джолос
для «Детектора медіа»
1 356
29.01.2024 09:04
Олег Джолос
для «Детектора медіа»
1 118
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду