Правозахисник оскаржує у суді закон про мови
Сьогодні, 10 серпня, дніпродзержинський правозахисник Віталій Купрій подав позов до Вищого адміністративного суду України з вимогою визнати протиправними дії осіб, причетних до ухвалення закону «Про засади державної мовної політики», а саме президента Віктора Януковича та голови Верховної Ради Володимира Литвина. Про це повідомляє «Радіо Свобода».
«За попереднім аналізом вбачається, що вищі посадові особи держави вчинили дії, які мають ознаки злочину, передбаченого статтею 364 Кримінального кодексу України - зловживання владою, та статтею 366 - службове підроблення», - зазначив він.
За словами пана Купрія, за законопроект проголосували не 248 народних депутатів, як це зазначено в офіційних даних, а лише 141. Адже 107 депутатів, додав правозахисник, не голосували за цей закон особисто, відтак він не є чинним.
Також сьогодні Віталій Купрій надіслав звернення до Генеральної прокуратури України, де вимагає порушити кримінальну справу проти українських високопосадовців.
«Володимир Литвин та Віктор Янукович проігнорували вимоги Конституції і у протиправний спосіб внесли розкол в українське суспільство. За це вони повинні понести відповідальність. Незважаючи на те, що наші вищі посадові особи мають імунітет від кримінальних переслідувань, стаття 98 Кримінально-процесуального кодексу передбачає, що в цій ситуації прокурор зобов'язаний винести постанову про порушення кримінальної справи», - наголосив він.
Він також додав, що якщо український суд відхилить його позов, а генпрокуратура не відреагує, то він має намір звернутись до Європейського суду прав людини.
Закон про засади державної мовної політики був надрукований у газеті «Голос України». Та набув чинності сьогодні.
Нагадаємо, закон «Про засади державної мовної політики» було ухвалено 3 липня в редакції першого читання, незважаючи на те, що до нього було подано понад 1000 поправок і тривав його розгляд у комітеті, про що після погоджувальної ради заявляв журналістам Володимир Литвин. Крім того голосування за закон відбувалося з порушенням норм регламенту, про що заявили представники опозиції. При цьому фракція Литвина повним складом проголосувала за мовний законопроект.
Раніше Ганна Герман заявляла, що Віктор Янукович може накласти вето на закон «Про засади державної мовної політики», а також про те що, Янукович поділяє думку про те, що «мовний закон», прийнятий у нинішній редакції, буде розколювати суспільство.
Голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон 31 липня, а Віктор Янукович - 8 серпня.
«Детектор медіа»