Нуль толерантності

18 Листопада 2011
25429
18 Листопада 2011
08:11

Нуль толерантності

25429
Репліка на публікацію «Дослухаймося одне до одного!»
Нуль толерантності

Постійна авторка «Детектор медіа», член Харківської правозахисної групи за власної ініціативи відповіла на репліку «Дослухаймося одне до одного!», яку 16-го на сторінках ТК опубликували правцівники Першого національного каналу.

 

Правила етикету вимагають взаємності в красивих словах. Ти мене - добрим фахівцем, а я тебе геніальним письменником називаю. Ви нас розхвалюєте за конструктивну критику, ми вас за... А отут починається клопіт. За що? За гарні слова? За відсутність негарних?

 

З толерантністю ще більше клопоту. До поглядів, звичаїв; способу життя тощо, певно, маємо ставитися з толерантністю. До брехні чи маніпулювання - даруйте. А саме про те йдеться в теленовинах на Першому, та й у політичних ток-шоу. Звісно, можна пошукати якихось вдалих програм на Першому, але темна сторона медалі від цього світлішою не стане.

 

Теленовини на будь-якому каналі мають максимально об'єктивно та всебічно висвітлювати найважливіші події в країні та світі. Особливо неприпустимо витрачати гроші платників податків на набір слів та синхронів, який вводить в оману тих самих громадян. Так само неприйнятно замовчувати суспільно значущу інформацію.

 

15 листопада Віктор Янукович зустрівся у Вроцлаві з президентами Польщі та Німеччини. Приємних слів, можна припустити, він не дочекався. Безглуздо намагатися замовчати причину в день, коли правляча більшість фактично відмовилася звільнити Тимошенко. На Першому ж нам повідомляють:

 

«Президенту прикро, що існують намагання об'єднати питання української євроінтеграції та справи Тимошенко.

 

Віктор Янукович, Президент України: "Це питання, безумовно, є одним із питань, яке сьогодні перешкоджає питанню, скоріш за все, ратифікації цих угод деякими країнами. Ми працюємо над цим питанням і я хочу сказати, що будь-яке втручання в судову систему з боку влади неможливе"».

 

Про невтручання в судову систему гарно сказано. Справді прикро, що втручаються в нашу євроінтеграцію якісь злі люди, які не хочуть зрозуміти такої простої речі.

 

Маємо подякувати Першому, що глядачам так доступно все розтлумачують? Питання абсолютно риторичне. Ось про що забули повідомити українського споживача, який лише платить за ту неякісну їжу, якою інші воліють його годувати.

 

Як сказав bbc.ua польський оглядач Марчин Войцеховський, влада в Україні не розуміє, що переслідування політичних опонентів та представників попереднього уряду є несумісним із європейськими цінностями, а тому, на його думку, не усвідомлює небезпеки зриву підписання угоди про асоціацію.

 

Слід підкреслити, що повідомлення на bbc.ua починається зі слів Віктора Януковича, в тому числі й його твердження, що влада не втручається в діяльність судів. Жодних оціночних суджень, повідомляють про позицію одної сторони, потім другої.

 

В наступному інтерв'ю чуємо тільки одну - європейську - сторону, втім причина напряму пов'язана з Першим національним, а саме з відмовою дозволити голові Представництва ЄС в Україні Жозе Мануелу Пінту Тейшейрі взяти участь в ефірі «Шустер live». Погляньмо, що він каже про злісне «намагання об'єднати питання української євроінтеграції та справи Тимошенко»: «Ми стурбовані тим, що колишній прем'єр-міністр та інші урядовці стали об'єктом вибіркового застосування закону з метою перешкодити їм брати участь у політичному житті країни. Ось у чому полягає проблема»; «Євросоюз нічого не нав'язує. Ми відповідаємо - якщо Україна хоче рухатися цим шляхом, ви маєте поважати наші цінності, серед яких і верховенство права, і право громадянина на справедливий суд. Ми цього не бачимо в Україні, зокрема і в справі пані Тимошенко. Її судять за законами, написаними в часи Сталіна і Хрущова. Це не співвідноситься із європейськими цінностями. Навіть сам судовий процес не відповідав нашим уявленням про правосуддя».

 

Чітких пояснень, чому питання української євроінтеграції тепер залежить від долі Тимошенко, Луценка та інших, було безліч. У світових ЗМІ, в деяких українських ЗМІ, в інтернеті. Тільки в більшості телеканалів, зокрема й на Першому, вважали за доцільне обмежитися якимись розмитими словами. Щоб туман, так би мовити, спав, щойно виступить Гарант. Чи «світлою стороною медалі» маємо вважати те, що про якісь події в Англії чи Італії на Першому скоріше отримуємо повну інформацію, а не суміш півправди із ретельно підібраних шматків інформації, як це водиться, коли йдеться про події в Україні?

 

Як кому, але мені важко. Якщо «намагання» є безпідставними, чому би не представити звинувачення і їх обґрунтовано спростувати? Чому би не дати голові Представництва ЄС в Україні слово, щоб публічно пояснити, в чому полягає помилковість позиції ЄС?

 

Зрештою, чому не можна висвітлювати правду, встановлювати чесні правила гри й змагатися з конкурентами, замість намагатися їх усунути?

 

Марно очікувати відповіді на ці питання. Годі й владі та її пропагандистам сподіватися на толерантність. Хоча, безумовно, далеко не всі працівники Першого національного працюють як пропагандисти. :)

 

Галя Койнаш, Харківська правозахисна група

Ілюстрація - ukr26.hiblogger.net

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
25429
Читайте також
16.11.2011 11:51
Головна редакція Першого національного, для «Детектор медіа»
20 670
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ще додам
4545 дн. тому
А що Ви, шановно пані Галю, особисто як ЮРИСТ, зробили в НИНІШНІ СКРУТНІ часи, щоб люди - глядачі бачили і чули правдиву інформацію? Чи то в Києві під судами, чи то у Вашому рідному Харкові (Кернес і Добкін сплять спокійно)? Який відсоток Вашої толерантності? Перший піднімає стільки соціальних проблем нашого життя, що політика-жуйка в один ряд не стоїть!!!
авторці
4545 дн. тому
Перший Національний - це не лише теленовини та політичні ток-шоу. Якщо ви його сприймаєте лише так, то це свідчить тільки про вас та ваші особисті уподобання й смаки. Можливо, навіть певні риси характеру
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду